„Jaunimo linijos“ inicijuotoje „Vilties knygoje“ – jautrios žymių žmonių istorijos

„Vilties knyga“ – nevyriausybinės organizacijos „Jaunimo linija“ inicijuotas leidinys, raginantis niekuomet nenuleisti rankų! Čia rasite psichoterapeutės Ingos Juodkūnės pokalbius su garsiais ir mažiau žinomais žmonėmis apie psichikos sveikatos problemas ir jų įveikimą. „Vilties knyga“ – tai užrašytas liudijimas, kad išeitis visuomet yra, tik kartais užtrunka ją pamatyti arba tam reikia labai daug pastangų.

Šventinės leidyklos „Sofoklis“ naujienos kiekvienam

Laukiamiausios metų šventės jau ne už kalnų, todėl siūlome apžvelgti leidyklos „Sofoklis“ naujienas, paruoštas specialiai šiam gražiam laikotarpiui. Nuo gerai Lietuvos skaitytojams pažįstamų autorių iki naujų vardų ir intriguojančių istorijų – tereikia puodelio arbatos, šilto pledo, prisiglaust ant sofos ir leistis į dar neatrastus pasaulius.

Pamėgti autoriai sugrįžta: leidykla „Sofoklis“ skaitytojams paruošė nepakartojamą dovaną

Leidykla „Sofoklis“ su džiaugsmu ruošiasi artėjančioms didžiausioms metų šventėms ir kviečia skaitytojus iš anksto pasirūpinti dovanomis sau bei kitiems. Tarp šviežiai išleistų naujienų rasite gausybę visiems gerai žinomų bestselerių autorių pavardžių. Šventinis Lauros Madeleine romanas „Katė, išgelbėjusi Kalėdas“ lietuviškai pasirodys netgi savaite anksčiau nei originalus angliškas leidimas! Šiurpių trilerių autorius Alexas Northas pristato naują kūrinį „Apdegęs namas“. Taip pat išleistas šviežiausias Salmano Rushdie romanas „Pergalės miestas“, na, o italų detektyvų meistras Donato Carrisi ir toliau tęsia Markuso ir Sandros tyrimus knygoje „Tamsos medžiotojas“. Be to, leidykla pristato pirmą kartą į lietuvių kalbą išverstą Taivano autoriaus Wang Ting-Kuo romaną „Mano prieš sakura“, o legendinės knygos „Berniukas dryžuota pižama“ autorius Johnas Boyne’as po daugiau kaip 15 metų pasirodo su garsiosios knygos tęsiniu – „Kai subyrėjo pasaulis“. Kviečiame skaityti jau gerai pažįstamų autorių kūrybą arba atrasti dar nepažintus rašytojus. 

Leidykla „Sofoklis“ pažėrė rudens gėrybių

Atėjęs ruduo atnešė gausų leidyklos „Sofoklis“ naujienų derlių. Skaitytojų mylimų ir gerai pažįstamų autorių kūriniuose diskutuojama žmogiškumo prievartos akivaizdoje temomis, privatumo ir autentiškumo klausimais, neriama į tikrą atradimų verpetą, tiriami nemalonūs nusikaltimai, kuriuos, deja, įkvėpė tikros mūsų dienų istorijos. Visi šie pasakojimai kviečia akimirkai atsipūsti ir iš naujo susižavėti mus supančia aplinka. Štai jos – šviežios rudens naujienos. 

Vasara ir atostogos tęsiasi – „Sofoklis“ kviečia atrasti savo bestselerį!

Ilgai lauktų autorių sugrįžimas, detektyvinių istorijų tęsiniai ir nauji vardai Lietuvos literatūros padangėje – tokiomis knygomis leidykla „Sofoklis“ kviečia pasitikti įpusėjusią vasarą ir vis dar besitęsiantį atostogų sezoną! Jose rasite Tolimųjų Rytų užuovėją, dramos žiupsniu apibarstytą istoriją, netikėčiausią ateities scenarijų, šiurpą keliančią intrigą ir idiliškai nepaprastą mūsų gyvenimo atspindį.

Knygos vasarai – jūsų laisvalaikiu pasirūpinta

Karštos, intriguojančios, šmaikščios ir pagaulios – tokios tos leidyklos „Sofoklis“ vasaros naujienos! Neabejojame, kad vienos jų bus puikus pasirinkimas atostogoms, kitos išblaškys slogias mintis, kai kurios užmins ne vieną mįslę ar intrigą, likusios sukrės sielą iki pat gelmių – be abejonės, nė viena naujiena nepaliks abejingų. Tai, ko reikia kiekvienai vasarai – geros istorijos ir pačios šauniausios kompanijos. 

Grožinė literatūra – leidybos stuburas

Literatūra skirstoma pagal įvairias kategorijas, kurių viena – grožinė literatūra – yra kone leidybos stuburas. Tokio pobūdžio knygas skaitytojai renkasi dažniau, mėgaujasi jomis ir kartu su veikėjais išgyvena įvairiausias emocijas. Grožinės literatūros kūriniai – vertingas poilsis, galimybė užsimiršti, proga nugyventi gausybę gyvenimų, patirti nepatirtų nuotykių, išjausti neišjaustus jausmus, pažinti herojų, o sykiu ir save patį, susipažinti su įvairiomis kultūromis, nustebti ar išsigąsti, o kartais permąstyti savo vertybes ir pasaulėvoką. Kas tai per magija? Taip, tikrai – grožinė literatūra tarsi magiška vieta, kur fantazija susitinka su realybe, kur skaitytojas gali būti stebėtoju nebūtinai dalyvaudamas pats – tai leidža visa patirti kitaip, įvairiapusiškiau, esmingiau. 

Kokios skaitomiausios knygos yra skaitomiausios?

Kiekvieną mėnesį www.sofoklis.lt ir leidyklos knygyne „Sofoklis“ (Klaipėdos g. 7A, Vilnius), remiantis skaitytojų ir knygų entuziastų pasirinkimais, skelbiamos praėjusio mėnesio skaitomiausios knygos – populiarusis devintukas. Jame atsiduria įvairiausios knygos: nuo detektyvų iki romanų, nuo modernios literatūros iki kultinių istorijų, nuo pažintinės iki saviugdos ir savigalbos, nuo albumų iki filosofinių veikalų. Kiekvienas mėnesis vis kitoks, vis kitos skaitomiausios knygos, tačiau taip tik įdomiau! 

Knygos „Itin jautrūs tėvai“ vertėja Inga Būdvytytė: „Jei jaučiatės pavargę – prašykite pagalbos.“

Kaskart, išgirdus frazę „itin jautrus asmuo“, prieš akis iškyla viena pavardė – Elaine. N. Aron. Ši psichologijos mokslų daktarė, tyrinėjanti sensorinį procesinį jautrumą, be gausybės mokslinių straipsnių, yra parašiusi ne vieną knygą apie itin jautrius asmenis, jautrumo poveikį tarpasmeniniams santykiams, karjerai ir gyvenimui visuomenėje, kuri ne visada geranoriška itin jautriems žmonėms. Naujausia autorės knyga lietuvių kalba „Itin jautrūs tėvai“ („Sofoklis“, 2022 m.), kaip ir kitos šios serijos knygos, kupina nepaprastai reikšmingų įžvalgų, o visų svarbiausia čia kalbama apie tai, kaip pasirūpinti savimi, kas šiuolaikiniame pasaulyje sunkiai sekasi ne tik itin jautriems žmonėms. 

Į Vilniaus knygų mugę leidykla „Sofoklis“ atveš Jindřichą Manną ir Andrijų Liubką

Šių metų vasario 24–27 d. vyksianti Vilniaus knygų mugė pažers malonių atradimų. Leidykla „Sofoklis“ iš užsienio į mugę atveš du autorius: jaunosios kartos ukrainiečių rašytoją Andrijų Liubką ir čekų autorių Jindřichą Manną. Taip pat įvyks susitikimas su pokalbių knygų „Gyvenimas jų žodžiais“ ir „Pasaulis jų akimis“ autoriumi Ignu Staškevičiumi. 

Leidykla „Sofoklis“: skaitomiausios, kurių pamiršti nevalia

Leidyklai „Sofoklis“ praėję metai buvo kaip niekad turiningi: toliau tęsėme draugystę su Lietuvos skaitytojų pamėgtais rašytojais, užmezgėme naujas pažintis su neįtikėtinai talentingais autoriais, perskaitėme galybę įdomių istorijų, susipažinome su naujais personažais. Kartu su jais keliavome į tolimus kraštus, patyrėme neišdildomų įspūdžių, įveikėme ne vieną kelyje pasitaikiusią kliūtį, išlikome drąsūs, ryžtingi, kupini optimizmo ir gilios išminties. Skaitydami atradome naujus pasaulius, naujus horizontus, kuriais, džiaugiamės, galėjome pasidalinti su Lietuvos skaitytojus. Jau tampa tradicija apžvelgti praėjusių metų skaitomiausias ir perkamiausias knygas – ne išimtis ir 2021 metai. Kviečiame susipažinti! 

Rašytoja Tracy Chevalier: mane domino klausimas - apie ką galvoja mergina?

„Mergina su perlo auskaru“ yra tikras meno kūrinys. Johaneso Vermerio nutapytas paveikslas laikomas vienu gražiausiu kada nors Nyderlanduose sukurtų tapybos darbų. Tai patvirtinti gali ne tik susidomėjimas, kurio sulaukia taip dažnai vadinama „Olandiška Mona Liza“, tačiau ir milijoninius tiražus skaičiuojantis Tracy Chevalier romanas. Tai – paslaptinga ir laikui nepavaldi istorija, iki šiol žavinti skaitytojus. Jau vienos rankos pirštų neužtektų Dariaus Kaunelio vertimo tiražui suskaičiuoti. Populiarumo suteikia ir 2003 m. pagal knygą pastatytas to paties pavadinimo filmas, nominuotas trims Oskarams.

Leidyklai „Sofoklis“ pasitaikė išskirtinė proga susipažinti su romano autore Tracy Chevalier ir užduoti vieną kitą klausimą apie šį jau klasika tapusį romaną. Autorę kalbino drąsių, protingų ir šaunių merginų duetas Otilija Jablonskytė ir Emilija Blockutė.
  

Leidyklos „Sofoklis“ naujienos: nuo puikiai žinomų autorių iki netikėtų naujų atradimų!

Artėjant didžiosioms metų šventėms, leidykla „Sofoklis“ paruošė visą pundą pačios įvairiausios literatūros kiekvieno skoniui. Nuo labai gerai pažįstamų pasaulyje ir Lietuvoje viešėjusių autorių kūrinių iki naujai pasirodžiusių ir įkvepiančių istorijų, kurios nepaliks abejingų. Skaitytojas turės progą nukeliauti ne tik į kaimynines šalis, bet apsilankyti ir tolimiausiuose kraštuose, pasiklysti labirintuose ir būti suvedžiotas maisto vilionėmis, į(si)kvėpti gyvenimo pokyčiams ypatingoje bibliotekoje bei atrasti klasiką naujai. Leidykla „Sofoklis“ kviečia į atradimų kupiną stebuklų metą! 

„Praha, iki pareikalavimo“: apie mažai žinomą Thomo Manno ir visos Mannų šeimos gyvenimo periodą.

„Praha, iki pareikalavimo“ – daugiasluoksnis autobiografijos elementų turintis pasakojimas apie garsią XX a. rašytojų šeimą. Jos autorius Jindřichas Mannas – rašytojo Heinricho Manno, žymiojo Thomo Manno brolio, anūkas, gimęs komunistinėje Čekoslovakijoje penktajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. 

„Luzitanija“ – utopinis romanas, paremtas tikra istorija, nutikusia per Pirmąjį pasaulinį karą.

Dejan Atanacković (g. 1969) – serbų menininkas, rašytojas, parodų kuratorius, vizualiųjų menų ir kultūros profesorius, dėstantis Florencijos ir Sienos universitetuose. Pastaraisiais metais autorius veda dirbtuves, per kurias rutuliojamas studentų ir psichikos ligonių dialogas, taip pat skaito paskaitų ciklą, skirtą žmogaus kūno vaizdavimo istorijai. Lietuvos skaitytojams leidykla „Sofoklis“ pristato jo debiutinį romaną „Luzitanija“, kurį į lietuvių kalbą išvertė Laima Masytė. 2017 m. Serbijoje šis romanas pripažintas geriausiu metų romanu. 

Rašytoja S.Schweblin – apie karantino atspindžius jos romane: „Niekada nesitikėjau nuspėsianti ateitį“

Argentinietė rašytoja Samanta Schweblin, savo naujausiame romane „Stiklo akys“ rašanti apie tai, kaip technologijos keičia mūsų gyvenimus, sako net netikėjusi, kad kūrinys, kurį ji sukūrė dar prieš koronaviruso pandemiją, gali taip nuspėti ateitį. Ir ji mano, kad žmonija taip ir nesugebėjo pasimokyti iš šios situacijos. „Kitaip nei anksčiau, mąstau pesimistiškai ir baiminuosi, kad ir vėl praleidome progą pasisemti žinių“, – teigia ji.

Mario Vargas Llosa romanas „Sunkūs laikai“: apie tai, kaip sugriauti demokratijos principams XX a. pakako... banano

Mario Vargas Llosa (g. 1936) – vienas ryškiausių ir svarbiausių Lotynų Amerikos rašytojų, pripažintas visame pasaulyje. Politikas, žurnalistas, literatūros kritikas. 2010 m. pelnė Nobelio literatūros premiją. M. V. Llosos kūryba įtraukia, stebina ir provokuoja skaitytoją. Anksčiau Lietuvoje jau yra išleisti šie autoriaus kūriniai: „Tetulė Chulija ir rašeiva“, „Bjaurios mergiotės išdaugos“, „Penki kampai“. Naujausia į lietuvių kalbą išversta knyga „Sunkūs laikai“ (vert. Augustė Čebelytė-Matulevičienė) žada Lietuvos skaitytojams atskleisti, kaip sugriauti demokratijos principams XX a. pakako... banano. 

Pokalbiai nekasdienėmis temomis: nauja I. Staškevičiaus knyga „Pasaulis jų akimis“

Ignas Staškevičius – vieniems jau gerai žinomas, o kitiems – tik naujai atrandamas vardas. Rašytojas, tinklaraščio „Maratono laukas“ autorius, verslininkas. Studijavo mediciną ir teisę, yra sukūręs dokumentinių filmų. Anksčiau jo išleistos knygos „Maratono laukas“, „Domertas. Lietuvos verslo legendos“, „Tapatybės kortelės“, „Lyderystė“ (kartu su Alisa Miniotaite) sulaukė ypač didelio skaitytojų susidomėjimo. Naujausias jo projektas – pokalbių knygų serija su Lietuvai nusipelniusiais ir jos vardą pasaulyje garsinančiais, išskirtinį požiūrį turinčiais žmonėmis, iškiliomis meno, mokslo ir dvasinio pasaulio asmenybėmis, besidalijančiomis savo įžvalgomis ir svarstymais, kuriuose atsispindi jų ne vienus metus trunkantys tyrimai, praktiniai stebėjimai ir gyvenimiška patirtis. Pirmosios serijos knygos „Gyvenimas jų žodžiais“ populiarumas tarp skaitytojų buvo nenuginčijamas, tad nė pusmečiui nepraėjus Ignas Staškevičius paruošė antrąjį leidinį – „Pasaulis jų akimis“. 

Neįtikėtina vasaros pradžia su „Sofoklio“ naujienomis!

Vasaros sezonui leidyklos „Sofoklis“ kolektyvas pasiruošė labai atsakingai. Lietuvos skaitytojams parūpino kultinių knygų, kurios nublokš į prisiminimų verpetą ir užmins paslaptingo paveikslo mįslę. Karštam sezonui artėjant pristato romaną, paliesiantį ir suvirpinsiantį ne vieno širdį, o lietingiems vakarams siūlo šiurpulingą trilerį, kuris įbaugins kiekvieną, išdrįsusį jį atsiversti. O svarbiausią vietą prie lovos užims didžių ir brangių Lietuvai bei pasauliui žmonių pokalbiai.  

„Stiklo akys“ – iki kaulų persmelkiantis įspėjimas visiems šiuolaikinių technologijų vartotojams

Samanta Schweblin – viena garsiausių šiuolaikinių ispanų kalba rašančių autorių. Jos knygos pelnė daug apdovanojimų, įskaitant prestižinę Juano Rulfo premiją. Trys autorės kūriniai buvo nominuoti „Man Booker International“ premijai. „Sofoklis“ jau yra išleidęs autorės knygas „Prieraišumo laisvė“ (2018) bei „Pilna burna paukščių“ (2019), sulaukusias skaitytojų susidomėjimo. Šiais metais lietuviškai pristatoma naujausia autorės knyga „Stiklo akys“ (iš ispanų kalbos vertė Augustė Čebelytė-Matulevičienė). 

„Mėlynasis kalnas" – epinis pasakojimas apie žydų naujakurių mėginimus įsitvirtinti Palestinos krašte

Meiras Shalevas (g. 1948) – vienas žymiausių Izraelio autorių, pripažintas visame pasaulyje, pristato Lietuvos skaitytojams savo romaną „Mėlynasis kalnas“ (iš hebrajų kalbos vertė Kristina Gudelytė-Lasman).

Augustė Čebelytė-Matulevičienė: „Manau, kad „Stiklo akis“ galima laikyti knyga-pranaše“

 

„Manau, kad „Stiklo akis“ galima laikyti knyga-pranaše. Samanta Schweblin kalba apie pasaulines katastrofas su viltimi, kad žmonės, laiku apie jas perskaitę, spės apsigalvoti ir jas sustabdyti. „Prieraišumo laisvėje“ ji skatino susirūpinti ekologija ir pateikė savo versiją apie tai, kas mūsų laukia, jei nesugebėsime susitarti su gamta, o štai „Stiklo akyse“ – jei nesusikalbėsime vienas su kitu, jei užmiršime, ką reiškia pasitikėti, gerbti ir puoselėti santykius“, – apie naujausią Samantos Schweblin kūrinį „Stiklo akys“, kurį išleido leidykla „Sofoklis“, sako jo vertėja Augustė Čebelytė-Matulevičienė.

Samanta Schweblin – viena garsiausių šiuolaikinių ispanų kalba rašančių autorių. Jos knygos laimėjo daugybę apdovanojimų, įskaitant prestižinę Juano Rulfo premiją. Ankstesni jos kūriniai – romanas „Prieraišumo laisvė“ (2018) ir apsakymai „Pilna burna paukščių“ (2019) – buvo nominuoti „Man Booker International“. Trečiąsyk šiai premijai autorė nominuota už romaną „Stiklo akys“. Šiandien kalbamės su neseniai į lietuvių kalbą išversto kūrinio vertėja Auguste.
 

„Mokytojo portfelis“ - tai poetiška, metaforų kupina istorija apie vienatvę ir tarpusavio ryšio ilgesį, kartų skirtumus, tradicijų bei modernaus gyvenimo būdo sankirtą

Hiromi Kawakami (g. 1958) – viena sėkmingiausių ir labiausiai pripažintų šiuolaikinių Japonijos rašytojų. Jos knygos išverstos į keliolika užsienio kalbų. Rašymo stiliui būdingas daugiaprasmiškumas, magiškojo realizmo ir fantastiniai elementai. Lietuvos skaitytojams leidykla „Sofoklis“ pristato „Mokytojo portfelį“ (iš japonų kalbos vertė Jurgita Ignotienė). Romanas pateko į „Man Asian Literary Prize“ ir „Independent“ (dabar – „Man Booker International“) užsienio literatūros premijos trumpuosius sąrašus. 

Leidyklos „Sofoklis“ naujienos – nuo visiems puikiai žinomų iki naujai atrastų autorių kūrinių

 

„Sofoklio“ kolektyvas kviečia susipažinti su leidyklos pavasario naujienomis! Nuo istorinių romanų iki daugybę siužeto vingių turinčių detektyvų, nuo šeimos dramų iki šiurpaus tikėtinos ateities vizijos, nuo laiko patikrintų iki apdovanotų bei įvertintų kūrinių. 

Davido Grossmano romanas „žr.: Meilė“ – jautri Holokaustą išgyvenusių tėvų vaiko istorija

Leidykla „Sofoklis“ pristato naujausią Lietuvos skaitytojams jau pažįstamo autoriaus Davido Grossmano romaną „žr.: Meilė“ (iš hebrajų kalbos vertė Olga Lempert). Jis – vienas žymiausių šiuolaikinių Izraelio rašytojų, pripažintas visame pasaulyje. Jo knygos išverstos į beveik pusšimtį užsienio kalbų, pelniusios rašytojui keliolika reikšmingų apdovanojimų. 2017 m. D. Grossmanas įvertintas prestižine „Man Booker International“ premija už romaną „Užeina kartą arklys į barą“ (išverstas į lietuvių kalbą 2018 m.), o 2018 m. – Izraelio premija už nuopelnus literatūrai ir poezijai.