Grožinė literatūra – leidybos stuburas

 • Grožinė literatūra – leidybos stuburas

  Literatūra skirstoma pagal įvairias kategorijas, kurių viena – grožinė literatūra – yra kone leidybos stuburas. Tokio pobūdžio knygas skaitytojai renkasi dažniau, mėgaujasi jomis ir kartu su veikėjais išgyvena įvairiausias emocijas. Grožinės literatūros kūriniai – vertingas poilsis, galimybė užsimiršti, proga nugyventi gausybę gyvenimų, patirti nepatirtų nuotykių, išjausti neišjaustus jausmus, pažinti herojų, o sykiu ir save patį, susipažinti su įvairiomis kultūromis, nustebti ar išsigąsti, o kartais permąstyti savo vertybes ir pasaulėvoką. Kas tai per magija? Taip, tikrai – grožinė literatūra tarsi magiška vieta, kur fantazija susitinka su realybe, kur skaitytojas gali būti stebėtoju nebūtinai dalyvaudamas pats – tai leidža visa patirti kitaip, įvairiapusiškiau, esmingiau. 

  Kaip jau turbūt supratote, viena mūsų mėgstamiausių leidyklos „Sofoklis“ krypčių – grožinė literatūra. Rinkdamiesi, ką išleisti lietuviškai, pirmenybę teikiame naujiems atradimams, kurie suvirpins širdį ir pramankštins protą. Mums svarbu originali istorija, įdomus pasakojimas, meistriškai autoriaus valdoma plunksna, margiausi herojai ir bendras įspūdis, dar ilgai užsiliekantis užvertus paskutinį puslapį.

   

  KOKIOS TOS GROŽINĖS KNYGOS?

  Keli pavyzdžiai, kokios tos grožinės knygos, apie kurias čia kalbame: Tracy Chevalier romanas „Mergina su perlo auskaru“ – subtilus ir intriguojantis pasakojimas apie kontrastingą neturtingųjų ir pasiturinčių menininkų pasaulį; paauglių literatūrai priskiriama, tačiau labai ir suaugusiųjų mėgstama Markuso Zusako „Knygų vagilė“ – viltinga istorija apie brendimą, draugystę ir žmogiškumą žiauriais karo metais; ispanakalbės Samantos Schweblin kūryba yra labai savotiška, o pirmasis jos romanas „Stiklo akys“ – tikras meistrystės įrodymas, sykiu ir trikdantis, ir šokiruojantis; istorinės dramos apie Tomą Kromvelį karalienė, pirmoji rašytoja moteris, pelniusi „Man Booker“ premiją du kartus – Hilary Mantel ir jos trilogija „Vilko dvaras“, „Įveskite kaltinamuosius“ ir „Veidrodis ir šviesa“; vienas populiariausių detektyvų apie ne tokį malonų kaimyną, stebinti Jus pro langą – Džo Goldbergą Carolinos Kepnes serijoje „Tu“ („Tu“, „Paslėpti kūnai“, „Tu mane myli“); istorinių romanų asas V. S. Alexanderis, rašantis apie realiai gyvenusias išskirtines asmenybes, romane „Maisto ragautoja“ pasakoja apie Margot Wolk, kitame kūrinyje „Išdavikė“ – apie „Baltosios rožės“ pasipriešinimo judėjimą, o „Karo merginose“ – apie trijų moterų kovą su naciais; italas Donato Carrisi ir jo detektyvų serijos bestseleriai „Blogio šnabždesys“, „Blogio teorija“, „Blogio labirintas“ ir „Blogio žaidimas“, kuriuose narpliojami ne tik painūs nusikaltimai, bet ir kaip žmonėse užgimsta blogis.  

  Ir dar daugybė kitų: detektyvų ir trilerių duetas Greer Hendricks ir Sarah Pekkanen skaitytojams pristatė „Anonimę“, vėliau – „Tu ne vieniša“; nuostabioji ir nepakeičiamoji Joanne Harris bei jos „Šokolado“ serija, kuriai priklauso „Ledinukų bateliai“, „Persikai ponui klebonui“ bei „Braškių vagis“, ir maisto trilogija, kurią sudaro „Gervuogių vynas“, „Penki ketvirčiai apelsino“ ir patsai „Šokoladas“; atostogų romanų autorė Nicky Pellegrino ir jos romanai „Itališka svajonė“ bei „Į Italiją su meile“ – ką jūs darytumėte, jei galėtumėte Italijos kraštuose įsigyti dvarą tik už 1 €? Kiek kitokia ir nuo klasikinio detektyvo nutolstanti Samo Lloydo „Atminties giria“; iš persų kalbos versta nepaprasta Shokoofeh Azar šeimos saga „Nušvitimas žaliojoje slyvoje“; pačios kanadietės Miriam Toews patirtimi paremti „Moterų pokalbiai“; Ellie Midwood istorinis romanas „Aušvico smuikininkė“ apie Almos Rose gyvenimo istoriją; klasikinio detektyvo autorė Sarah Pearse ir jos knygos „Sanatorija“ bei „Poilsio namai“; britas M. W. Craven ir jo nuostabusis Vašingtono Po bei Tilės Bredšou duetas „Marionetėse“, „Juodojoje vasaroje“ ir kitose serijos knygose. 

  Pirkti knygas internetu yra vienas iš maloniausių dalykų – geriausi ir naujausi bestseleriai, populiariausios knygos lietuvių kalba pasieks greičiau Jums patogiausiu būdu ir pigiau, nes kaina bus vos ne žemiausia! Paprasta, pigu, patogu.