Leidykla „Sofoklis“: skaitomiausios, kurių pamiršti nevalia

  • Leidykla „Sofoklis“: skaitomiausios, kurių pamiršti nevalia

    Leidyklai „Sofoklis“ praėję metai buvo kaip niekad turiningi: toliau tęsėme draugystę su Lietuvos skaitytojų pamėgtais rašytojais, užmezgėme naujas pažintis su neįtikėtinai talentingais autoriais, perskaitėme galybę įdomių istorijų, susipažinome su naujais personažais. Kartu su jais keliavome į tolimus kraštus, patyrėme neišdildomų įspūdžių, įveikėme ne vieną kelyje pasitaikiusią kliūtį, išlikome drąsūs, ryžtingi, kupini optimizmo ir gilios išminties. Skaitydami atradome naujus pasaulius, naujus horizontus, kuriais, džiaugiamės, galėjome pasidalinti su Lietuvos skaitytojus. Jau tampa tradicija apžvelgti praėjusių metų skaitomiausias ir perkamiausias knygas – ne išimtis ir 2021 metai. Kviečiame susipažinti! 

    1 vietoje – dr. Michaelo C. Reicherto knyga „Kaip užauginti sūnų“
    Remdamasis ilgamečiais tyrimais, psichologas griauna požiūrį, kokie privalo būti „tikri vyrai“. Naujausios įžvalgos šioje knygoje suteiks žinių ne tik auginantiems berniukus bei paauglius, bet ir visiems su jais bendraujantiems. Ši knyga gali padėti išugdyti savimi pasitikintį berniuką, kuris didžiuosis savo pasiekimais ir taps šauniu vyru.

    2 vietoje – Markuso Zusako romanas „Knygų vagilė“
    1939-ieji, nacistinė Vokietija. Roza ir Hansas Hubermanai savo namuose Molchinge priglobia paauglę Lizelę Meminger. Nepaisant griežto pamotės auklėjimo, mergaitė greit prisitaiko prie naujojo gyvenimo. Ji susidraugauja su kaimynų sūnumi Rudžiu, krečia vaikiškas išdaigas ir iki paryčių skaito knygas. Pirmąjį savo skaitinį Lizelė randa prie broliuko kapo. Antrąjį išplėšia iš rusenančio laužo, sukrauto fiurerio gimtadienio garbei.
    „Knygų vagilė“ – pasakojimas apie žodžių galią gydyti sielą, bet kartu – ir naikinti. Nors vaizduojami šiurpūs įvykiai, ji ne kartą privers nusišypsoti.

    3 vietoje – V. S. Alexanderio istorinė drama „Maisto ragautoja“
    Magda Riter – viena iš penkiolikos moterų, turėjusių ragauti Hitlerio maistą. Kasdien ji rizikuoja gyvybe, kad apsaugotų fiurerį. Tačiau tai tęsiasi neilgai. Matydama karo žiaurumus, niekuo dėtų žmonių kančias, slegiama sunkių moralinių dilemų ir praradimų, mergina pasiryš eiti iki galo.
    Kas nužudė Adolfą Hilterį?

    4 vietoje – Elaine N. Aron knyga „Itin jautrus asmuo“
    Ar jūsų vaizduotė nepaprastai laki ir jus aplanko itin ryškūs sapnai? Ar triukšmas, kvapai ir ryški šviesa erzina, išmuša iš vėžių, o gal tiesiog gniuždo? Kasdien jaučiate poreikį šiek tiek laiko praleisti visiškai vieni? Jei atsakėte teigiamai bent į vieną iš šių klausimų, vadinasi, esate itin jautrus asmuo. Tai knyga ne tik tokiems asmenims, bet ir jų šeimų nariams, mokytojams, bendradarbiams ir gydytojams.

    5 vietoje – Jaspero DeWitto trileris „Pacientas“
    Jaunas, ambicingas gydytojas Parkeris H. neseniai pradėjo dirbti psichiatrijos ligoninėje. Ėmęsis gydyti paslaptingą, itin pavojingą pacientą jis siaubingai apsiriko...
    Kas gi nutiko?

    6 vietoje – Lisos Gardner detektyvas „Myliu dar labiau“
    Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo įprastas nusikaltimas. Pareigūnė Tesa Leoni nebeapsikentė vyro smurto ir nušovė jį tarnybiniu ginklu. Mėlynės ant moters kūno patvirtina, kad ji gynėsi. Tačiau... kur dingo šeimos dramą turėjusi matyti šešiametė dukra?

    7 vietoje – Matto Haigo įkvepiantis romanas „Vidurnakčio biblioteka“
    Ar dažnai pagalvojate, kas būtų, jeigu?..
    Abejonių ir savigraužos iškankinta Nora Sid patenka į paslaptingą biblioteką tarp gyvenimo ir mirties. Joje esančiose knygose glūdi begalinės to paties žmogaus gyvenimo versijos. Visa, ką galėjai nugyventi, jei būtum pasirinkęs kitaip. Gal išties Nora jaustųsi laimingesnė, jei būtų tapusi roko žvaigžde, plaukike ar išpildžiusi vaikystės svajonę tirti ledynus? Vidurnakčio bibliotekoje jai suteikiama galimybė rasti atsakymą į kamuojantį klausimą – išbandyti visus gyvenimus, apie kuriuos svajojo, ir dalykus, kuriems pritrūko drąsos.

    8 vietoje – Elaine N. Aron knyga „Itin jautrus vaikas“
    Itin didelis jautrumas būdingas 15–20 proc. vaikų. Jie, regis, pastebi menkiausią maisto skonio ar temperatūros pasikeitimą, krūpčioja nuo triukšmo ir ima verkti, vos į akis tvyksteli ryški šviesa. Juos lengva įskaudinti, jie dažniau nerimauja, ilgiau pasvarsto prieš veikdami, skaudžiai išgyvena dėl neteisybės, žiaurumo ir neatsakingumo. Kai šią savybę suvokiame kaip jautrumą, galima apie ją kalbėti tiksliau, įžvelgti daugybę jos privalumų, o svarbiausia – kompetentingiau ugdyti jautrius vaikus.

    9 vietoje – Tracy Chevalier romanas „Mergina su perlo auskaru“
    Grėtė, šešiolikmetė iš neturtingos šeimos, pradeda dirbti kambarine Jano Vermerio namuose. Svarbiausia jai tekusi užduotis – tvarkyti žymiojo tapytojo studiją. Laikui bėgant Grėtė garsiam dailininkui tampa ne tik pagalbininke, bet ir modeliu.
    „Mergina su perlo auskaru“ – subtilus ir intriguojantis pasakojimas apie kontrastingą neturtingųjų ir pasiturinčių menininkų pasaulį.

    10 vietoje – Ronaldo D. Siegelio „Sąmoningumo ugdymas. Mindfulness“
    Visiems suprantama kalba parašyta knyga, žingsnis po žingsnio vedanti į geresnį gyvenimą. Sąmoningai patirti ir priimti dabarties akimirką – tai ne tik pratybos, bet ir tyrimais pagrįsta reikšminga strategija, stiprinanti fizinę ir psichinę sveikatą, taisanti mūsų santykius su kitais. Atėjo laikas pradėti naują gyvenimą, patiriant mažiau nerimo, įtampos ir baimės – daugiau džiaugsmo, dėkingumo ir laimės.