Laiškų knyga. Platesnio skaitytojų rato vertas susirašinėjimas

 • Kraunamos nuotraukos
  500
  1737 Sutaupykite 1237
  Į krepšelį 

  Džiugi kelionė per garsių, ne tokių garsių ir nešlovingai pagarsėjusių žmonių laiškus, užrašus ir telegramas. 

  Autorius
  Shaun Usher
  Leidykla
  Sofoklis
  Leidimo metai
  2014
  Puslapių skaičius
  376
  Viršelio tipas
  Kietas
  Kalba
  Lietuvių
 • „Laiškų knyga. Platesnio skaitytojų rato vertas susirašinėjimas“ – tai džiugi kelionė per garsių, ne tokių garsių ir nešlovingai pagarsėjusių žmonių laiškus, užrašus ir telegramas. Ji iliustruota autentiškomis nuotraukomis, portretais ir laiškų – rašytų ranka ar spausdintų – faksimilėmis.

  Čia yra ir Micko Jaggerio Andy Warholui rašytas laiškas, kuriame išvysite „Rolling Stones“ albumo viršelio apmatą; ranka rašytas karalienės Elžbietos II laiškas Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentui Eisenhoweriui, prie kurio pridėtas asmeninis karalienės blynelių receptas; nepaprastas išlaisvinto vergo atkirtis buvusiam šeimininkui, kurį perskaitę nesusilaikysite pergalingai nemostelėję; širdį veriantis paskutinis Virginios Woolf laiškas vyrui, parašytas prieš pat savižudybę...

  Šioje kelionėje skaitysite meilės laiškus, atstūmimo laiškus, gerbėjų laiškus, atsiprašymo laiškus, liūdėsite, niršite, būsite sukrėsti ir jusite pasigėrėjimą. Tai puiki dovana, padėsianti sužinoti apie praeitį, skaitant atvirą tais laikais gyvenusių žmonių susirašinėjimą.
   

  Iš anglų kalbos vertė Romualda Brastavičienė ir Jurga Brastavičiūtė.

  --

  ATSILIEPIMAI

  „Visi 125 laiškai liudija laiką, jo papročius bei įpročius, kintančias madas, amžinas problemas ir rašytinės komunikacijos vaidmenį. Tekstus palydi trumpa laiško ar susirašinėjimo dalyvių istorija, kontekstas, leidžiantis geriau suprasti. Didžioji dalis laiškų publikuojama su faksimilėmis, taigi skaitytojas gauna išties autentišką galimybę išvysti Virginios Woolf, Andy Warholo ar Kurto Vonneguto rašyseną, liudijančią lygiai taip pat nemažai, kaip ir temos.“ – Jūratė Čerškutė, „L'officiel“ (2015 m. gegužė)  

  „Galbūt ši knyga, kaip ir tikėjosi jos sudarytojas Shaunas Usheris, paskatins vėl prisiliesti prie popieriaus ir parašyti laišką. Kaip visi puikiai žinome, joks elektroninis laiškas intymumu jam niekad neprilygs. Atsiverskite nors vieną iš šių laiškų ir tuo įsitikinsite.“  – Audrius Ožalas, 15min.lt Recenzija