Apdegęs namas

 • Apdegęs namas

  Autorius.
  Alex North
  Kodas
  9786094445323
  Leidykla
  Leidykla „Sofoklis“, UAB
  Leidimo metai
  2023
  Puslapių skaičius
  320
  Viršelio tipas
  Kietas
  Knygos aukštis
  21
  Knygos plotis
  14
  Kalba
  Lietuvių
  Originalus pavadinimas
  The Half Burnt House
  Vertėjas
  Ignacijus Daukša
  Vidutinė kaina knygynuose
  17,99 Eur
 • Keitė visados prižiūrėdavo jaunesnį broliuką Krisą. Išskyrus tą vieną lemtingą popietę.

  Tądien Krisą užpuolė, ir nors jis išgyveno, kūno randai – ne vieninteliai. Dabar Keitė ir Krisas jau suaugę, tačiau nelaimės padariniai juntami iki šiol.

  Pati tapusi motina, Keitė pažadėjo daugiau nekartoti savo klaidos – sykį jos nerūpestingumas jau sugriovė šeimą. Ji neleis, kad taip nutiktų dar kartą. Tačiau vieną dieną moteris netikėtai sulaukia skambučio ir pagalbos prašymo.

  Detektyvas Lorensas Peidžas susidūrė su neįprastai trikdančiu nusikaltimu – žiauriai nužudytas Alanas Hobsas, turtingas filosofijos profesorius ir filantropas. Vyriškis gyveno įspūdingame, bet keistame name – vieną jo kambarį prieš kelis dešimtmečius suniokojo gaisras, tačiau niekas nesiėmė jo remontuoti.

  Peidžas įtaria tik vieną asmenį – Krisą, užfiksuotą stebėjimo kameros. Vis dėlto tyrėjui kyla daugybė klausimų: kodėl toks turtingas asmuo kaip Hobsas neremontavo namo? Kodėl atrodo, kad jis nujautė artėjant mirtį, tačiau nieko dėl to nedarė? Ir, svarbiausia, kodėl jį buvo taip apsėdusi vietinio serijinio žudiko istorija?

  Detektyvas kreipiasi į Keitę, ieškodamas jos brolio, tačiau moters galvoje sukasi vienintelė mintis: ji turi rasti Krisą pirma. Keitė jaučia – pasitaikė proga pagaliau išpirkti jaunystės kaltę. Tačiau žudikas dar nebaigė savo darbo...

  Alex North – visame pasaulyje žinomas ir pripažintas detektyvų autorius, baigęs filosofijos studijas. Prieš tapdamas rašytoju dėstė Lidso universiteto Sociologijos katedroje. Anksčiau išleistos jo knygos „Šnabždėtojas“ („Sofoklis“, 2019) ir „Draugas šešėliuose“ („Sofoklis“, 2020) sulaukė didžiulio skaitytojų susidomėjimo. Rašytojo kūriniai išversti į daugiau nei 30 užsienio kalbų.

  Vertėjo Ignacijaus Daukšos mintys apie kūrinį:

  Alexo Northo knyga „Apdegęs namas“ toli gražu nėra vien detektyvinė mįslė. Tiesa, istorija nepaprastai įtraukia, todėl versti buvo be galo įdomu. Čia gausu netikėtų siužeto vingių, žadinančių skaitymo malonumą, tad pasistengsiu jų neišduoti. Tačiau po visa šia intriga slypi puikus žmogaus psichologijos išmanymas. Autorius meistriškai ir įtikinamai vaizduoja vaikystės traumų pasekmes. Šiuo atveju tai – pagrindinės veikėjos Keitės nuolatinis nerimas dėl dukrelės saugumo ir jos brolio Kriso priklausomybė nuo narkotikų, išsivysčiusi dėl prieš septyniolika metų ramų šeimos gyvenimą sukrėtusio nusikaltimo. Kitas knygos privalumas – vaizdinga kalba ir kruopštus dėmesys detalėms. Įvairios vietos, pastatai ir visi (net tik kartą pasirodantys) veikėjai aprašyti taip išsamiai ir tikroviškai, kad jų vaizdas iškart iškyla prieš akis – lyg nuotraukoje. Beje, nuotraukos yra svarbi siužeto dalis, padėsianti atskleisti senas, bet iki šiol lemtingas paslaptis. Šiame iš pirmo žvilgsnio niūriame pasakojime iš tikrųjų nestinga vilties. Istorija papasakota įtikinamai ir be patoso, detektyvo fone akcentuojama artimo ryšio ir tarpusavio atvirumo svarba, šeimos pagrindą sudrebinusias praeities nuoskaudas keičia susitaikymas.