Filosofija, religija

 • Ko mokė Buda

  WALPOLA RAHULA

  Kaina 1999
  Laiko juosta jų žvilgsniais

  IGNAS STAŠKEVIČIUS

  Kaina 1599
  Kaina 099
  949 Sutaupykite 850
  Kaina 099
  549 Sutaupykite 450
  Burtų medis

  PETER SLOTERDIJK

  Kaina 299
  1199 Sutaupykite 900
  Keista visko tvarka

  ANTONIO DAMASIO

  Kaina 199
  1119 Sutaupykite 920
  Kaina 1099
  1799 Sutaupykite 700
  Nuo veiksmo link vaidybos

  JAN FABRE, LUK VAN DEN DRIES

  Kaina 999
  2099 Sutaupykite 1100
  Tragedijos

  LUCIJUS ANĖJUS SENEKA

  Kaina 299
  1199 Sutaupykite 900
  Gyvenimas jų žodžiais

  IGNAS STAŠKEVIČIUS

  Kaina 1359
  Pasaulis jų akimis

  IGNAS STAŠKEVIČIUS

  Kaina 1359
  Oktavija

  LUCIJUS ANĖJUS SENEKA

  Kaina 099
  299 Sutaupykite 200
  Kaina 299
  649 Sutaupykite 350
  Kaina 199
  1189 Sutaupykite 990
  Kaina 299
  899 Sutaupykite 600
  Senilia

  IVAN TURGENEV

  Kaina 199
  549 Sutaupykite 350
  Senovės Žmogus Mieste

  ALEKSANDR PIATIGORSKIJ

  Kaina 299
  849 Sutaupykite 550
  Kaina 999
  1999 Sutaupykite 1000
  Keturios tauriosios tiesos (2022)

  GEŠĖ DŽAMPA TINLĖJUS

  Kaina 4069
  Lodžongas (2022)

  GEŠĖ DŽAMPA TINLĖJUS

  Kaina 3189
  Bodhičita ir šešios paramitos

  GEŠĖ DŽAMPA TINLĖJUS

  Kaina 3299
  A. Piatigorskij rinkinys

  ALEKSANDR PIATIGORSKIJ

  Kaina 899
  3586 Sutaupykite 2687
  Lucijaus A. Senekos rinkinys

  LUCIJUS ANĖJUS SENEKA

  Kaina 1499
  2697 Sutaupykite 1198
  Gelugo-Kagju mahamudros tradicija

  JO ŠVENTENYBĖ XIV DALAI LAMA, ALEXANDER BERZIN

  Kaina 2859
  Laiškai Lucilijui (2020)

  LUCIJUS ANĖJUS SENEKA

  Kaina 1199
  Šamatha

  GEŠĖ DŽAMPA TINLĖJUS

  Kaina 2199
  Kaina 1869
 • FILOSOFINĖS KNYGOS – ŠALTINIS APMĄSTYMAMS

  Leidykla „Sofoklis“ leidžia išskirtines, dėmesio vertas filosofines, religines, dvasines (ir ne tik) knygas. Mūsų asortimente rasite didžių asmenybių, garbių žmonių ir puikiai žinomų autorių kūrinių.

  Aktualumo neprarandantys Lucijaus Anėjaus Senekos „Laiškai Lucilijui“ kiekvienais metais atranda vis daugiau naujų skaitytojų. Kai kurie ne tik perskaito, tačiau ir skiria laiko išstudijuoti kiekvienai minčiai, žodžiui, idėjai. Vieta, kurioje dažniausiai guli ši knyga – ant naktinio stalelio šalia lovos. Atversti, perskaityti dalelę, užversti ir pasisėmusiam ramybės užmigti.

  Šioje knygoje pateikiami romėnų filosofo Lucijaus Anėjaus Senekos laiškai priskiriami viešųjų laiškų kategorijai. Nors juose minima daug realių asmenų, užsimenama apie asmeninius dalykus, Senekos laiškai yra universlūs, gausūs gilių apmąstymų. Pagrindinis autoriaus siekis yra padėti gyventi ir numirti ne tik adresatui Lucilijui, bet ir amžininkams, ir tolimiems ainiams. Aiškiai ir paprastai Senekos laiškuose išdėstytos įžvalgos apie laimingą gyvenimą, knygų skaitymą, gerus darbus, turistines keliones, pinigus bei turtą, nuoseklumo ir pastovumo svarbą, karjeros siekius ir garbės troškimą, dėmesį kūnui, godumą, šykštumą, girtuoklystę, malonumų vaikymąsi, sunkumų įveikimą, piliečio pareigas valstybei jau du tūkstančius metų yra dėmesingai skaitomos, nes jos reikalingos ir aktualios visais laikais.

  Jeigu patiko „Laiškai Lucilijui“, rekomenduojame nepraleisti pro akis „Oktavijos“ bei „Tragedijų“.

  Kitas garsus filosofas ir kultūrologas yra Aleksandras Piatigorskis. Mūsų leidykla yra išleidusi keturis jo veikalus – štai tos filosofinės knygos: „Senovės Žmogus mieste“, „Mąstymas ir stebėjimas“, „Prisiminsi keistą žmogų“ ir „Vieno skersgatvio filosofija“. Knygoje „Senovės Žmogus mieste“ autorius kviečia skaitytoją leistis į filosofinius apmąstymus. „Mąstymas ir stebėjimas“ – kūrinys, pasižymintis unikalumu, mat autorius į skaitytoją kreipiasi kaip į klausytoją originaliu būdu – keturių paskaitų forma, dėsto savo „observacinę filosofiją“. Esminis šios knygos aspektas – mąstymo stebėjimas arba, kaip rašo pats Piatigorskis, „bet ko stebėjimas kaip mąstymo“. Romane „Prisiminsi keistą žmogų“ jis suderina meninio mąstymo paradoksalumą ir gilią psichologinę analizę, socialinį įžvalgumą ir savitą meninę istoriosofiją, intelektualią refleksiją ir jausmingą lyriką. O paskutinioji – „Vieno skersgatvio filosofija“ – tikra filosofinio traktato ir grožinės literatūros sintezė. Joje pasakojama apie realiai egzistavusį asmenį, kuris, būdamas filosofas iš prigimties, pasirinko versilininko karjerą.

  KAI FILOSOFINĖS KNYGOS NEAPSIRIBOJA TIK FILOSOFIJA

  Visi, kas domisi rytų religijomis, o dar konkrečiau – budizmu, tikriausiai jau girdėjo apie Garbųjį Džampą Tinlėjų. Jo knygos, kuriose apstu gilių įžvalgų ir išminties, yra neatskiriama daugumos budistų gyvenimo dalis. Šventas – ir bene populiariausias jo veikalas – „Lodžongas. Dvasios ugdymo menas“ privalomas ir naudingas kiekvienam. (Lodžongas – budizmo pagrindinės srovės Mahajanos sekėjų praktikuojamas dvasios ugdymo menas.) Didžiulio skaitytojų dėmesio sulaukusios ir kitos autoriaus knygos: „Šamatha“ (pristatoma tibetietiškos meditacijos metodika), „Keturios tauriosios tiesos“ (pirmasis Budhos Šakjamunio paskelbtas mokymas, kuris yra budizmo pasaulėžiūros ir praktikos pagrindas, nepriklausantis nuo tradicijų, tėkmių ir mokyklų), „Keturių budizmo filosofijos mokyklų požiūriai“ (ši knyga supažindina skaitytojus su budizmo filosofijos pamatais, turint omeny, kad filosofinis budizmas nėra vienalytis reiškinys) bei „Bodhičita ir šešios paramitos“ (šioje pristatoma filosofinė Bodhičitos teorija, meditacijos metodai, skirti siekti nušvitusios sąmonės, taip pat Šešių Paramitų praktika).

  Be šių jau paminėtų, reikėtų nepamiršti ir autoriaus Glenn H. Mullin knygų „Gyvenimas mirties akivaizdoje“, „Keturiolika Dalai Lamų“.

  Filosofinės knygos laukia Jūsų! Pirkti knygas internetu yra vienas iš maloniausių dalykų – geriausi ir naujausi bestseleriai pasieks Jus pigiau ir greičiau Jums patogiu būdu, o kaina bus vos ne žemiausia!