Bodhičita ir šešios paramitos

 • Bodhičita ir šešios paramitos

  Kaina 2999 
  3299  Sutaupykite 300 
  Autorius.
  Gešė Džampa Tinlėjus
  Kodas
  9786094444760
  Leidimo metai
  2022
  Puslapių skaičius
  384
  Viršelio tipas
  Kietas
  Knygos aukštis
  21
  Knygos plotis
  14
  Kalba
  Lietuvių
  Originalus pavadinimas
  Бодхичитта и шесть парамит
  Vertėjas
  Algirdas Kugevičius
 • Monografija paremta budizmo filosofijos daktaro Gešės Džampos Tinlėjaus paskaitų medžiaga. Knygoje pristatoma filosofinė Bodhičitos teorija, meditacijos metodai, skirti siekti nušvitusios sąmonės, taip pat Šešių Paramitų praktika. Visos šios žinios kartu sudaro Bodhisatvos kelią, kuris aiškinamas remiantis Budos Mokymo kontekstu, Lamrimo sistema – mokymu apie nušvitimo kelio etapus. Šis ypač vertingas mokymas, kurį Gešei Džampai Tinlėjui žodžiu perdavė Jo Šventenybė XIV Dalai Lama ir Penoras Rinpočė, yra vadinamas Ensapos tradicijos „esminiais pamokymais“.

  Rengiant knygą buvo panaudoti Gešės Džampos Tinlėjaus cituojami pirminių šaltinių tekstai, Jo Šventenybės XIV Dalai Lamos raštai. Taip pat pateikiami pagrindinių Budos Mokymo sąvokų komentarai.

  Garbusis Džampa Tinlėjus gimė 1962 metų birželio 5 dieną Misoryje (Indija). Nuo 1984-ųjų penkerius metus dirbo vertėju Dordžėčango institute Naujojoje Zelandijoje. Vėliau buvo įšventintas į vienuolius. 1990 m. grįžo į Indiją ir, susitikęs su Jo Šventenybe Dalai Lama, paprašė patarimo dėl atsiskyrimo medituoti kalnuose. Jo Šventenybė pritarė šiam sprendimui, ir garbusis Džampa Tinlėjus trejus metus gyveno atsiskyręs.