99 laiškai apie meilę ir amžinybę

 • 99 laiškai apie meilę ir amžinybę

  Kaina 2399 
  2599  Sutaupykite 200 
  Autorius.
  Bidija Dandaron
  Kodas
  9786094445200
  Leidykla
  Leidykla „Sofoklis“, UAB
  Leidimo metai
  2023
  Puslapių skaičius
  416
  Viršelio tipas
  Kietas
  Knygos aukštis
  21
  Knygos plotis
  14
  Kalba
  Lietuvių
  Originalus pavadinimas
  Письма о буддийской этике
  Vertėjas
  Nerijus Vaitkus
  Vidutinė kaina knygynuose
  25,99 Eur
 • Skaitytojas savo rankose laiko unikalios, intelektualios ir intriguojančios meilės istorijos atspindį. Istorijos, kuri tęsėsi trejus metus ir kurioje dalyvavo Kaune Vytauto Didžiojo universitete dirbusio filosofijos profesoriaus Vosyliaus Sezemano įdukra Natalija Klimanskienė ir žymus buriatas, tantrinio budizmo Mokytojas, filosofas, tibetologas Bidija Dandaronas (1914—1974). Visą gyvenimą sovietų valdžios persekiotas, kankintas ir tremtas Dandaronas nepailsdamas studijavo, tyrinėjo ir aktyviai skleidė žinias bei budistinės jogos patirtį savo artimiems mokiniams. Tarp jų anuomet buvo ir du lietuviai – vertėjas poliglotas Antanas Danielius (1941–2002) ir pasaulyje išgarsėjęs tibetiečių medicinos žinovas Donatas Butkus (1939–2016).

  Šie Dandarono laiškai atskleidžia gyvą, gilius egzistencinius klausimus mąsliai keliančią asmenybę, jautrų santykį su mylimąja – kūrybinio įkvėpimo mūza – ir liudija nuoširdžias pastangas nuosekliai ir sistemingai perteikti jai suprantama kalba pamatines budistinės filosofijos, etikos bei psichologijos sampratas, supažindinti su dabartyje aktualizuotomis mistinėmis Rytų filosofijos ir slėpiningomis ezoterinio budizmo praktikomis. Laiškai yra ir savotiškas intelektinis tiltas tarp Rytų ir Vakarų, jungiantis ir palyginantis praktinę Indijos ir Tibeto pasaulėžiūrą su antikos ir Vakarų pasaulio filosofijos, psichologijos autorių idėjomis, krikščioniškos etikos principais bei mistikų patirtimis.

  Staiga užsimezgęs budizmo Mokytojo meilės ryšys su jo dvasine mokine staiga nutrūko, palikęs mums jo sielos veidrodį – šiuos atvirus laiškus apie meilę, vidinius ieškojimus ir nirvaną.

  Prof. dr. Audrius Beinorius
  VU Azijos ir transkultūrinių tyrimų institutas