Biografinės knygos

 • Kaina 1199 
  Moterų pokalbiai

  MIRIAM TOEWS

  Kaina 299 
  1199  Sutaupykite 900 
  Kaina 099 
  299  Sutaupykite 200 
  Praha, iki pareikalavimo

  JINDŘICH MANN

  Kaina 099 
  1199  Sutaupykite 1100 
  Auksinė šventykla

  YUKIO MISHIMA

  Kaina 499 
  959  Sutaupykite 460 
  Sunkūs laikai

  MARIO VARGAS LLOSA

  Kaina 199 
  1199  Sutaupykite 1000 
  Kaina 199 
  549  Sutaupykite 350 
  Apeirogonas

  COLUM MCCANN

  Kaina 499 
  1599  Sutaupykite 1100 
  Fakelas ausyje

  ELIAS CANETTI

  Kaina 099 
  499  Sutaupykite 400 
  Šarūnas Bartas

  GRAŽINA BAIKŠTYTĖ

  Kaina 099 
  1199  Sutaupykite 1100 
  Kaina 299 
  1859  Sutaupykite 1560 
  Būgnininko dienoraščiai

  VLADIMIRAS TARASOVAS

  Kaina 299 
  1359  Sutaupykite 1060 
  Maldos pagrobtosioms

  JENNIFER CLEMENT

  Kaina 499 
  959  Sutaupykite 460 
  Karo merginos

  V. S. ALEXANDER

  Kaina 1175 
  1679  Sutaupykite 504 
  Išdavikė

  V. S. ALEXANDER

  Kaina 799 
  1439  Sutaupykite 640 
  Maisto ragautoja

  V. S. ALEXANDER

  Kaina 799 
  1199  Sutaupykite 400 
  Mergina su perlo auskaru

  TRACY CHEVALIER

  Kaina 799 
  1099  Sutaupykite 300 
  Katerina

  AHARON APPELFELD

  Kaina 299 
  1199  Sutaupykite 900 
  Aušvico smuikininkė

  ELLIE MIDWOOD

  Kaina 1439 
 • KOKIOS TOS (AUTO)BIOGRAFINĖS KNYGOS

  Biografinės knygos ir autobiografinės knygos – tarsi asmenybių portretai, nutapyti žodžiais. Praskleisdami sėkmingo verslininko biografiją neriam į jo gyvenimo užkaborius – kartais ta mums visiems matoma ryški sėkmė gali būti kilusi iš itin niūrių tamsumų. O štai moters, įveikusios sunkią ligą, istorija gali stiprybe užkrėsti kitus, susidūrusius su panašiu likimu. Įvairūs grožiniai kūriniai, paremti iškilių, drąsių, reikšmingų asmenybių gyvenimo istorijomis, įkvepia ir motyvuoja. Skaitydami tokias knygas jaučiame pagarbą tiems žmonėms, nepabūgusiems sunkumų ir ieškojusiems išeities sudėtingomis akimirkomis, žavimės, rodos, neįmanomais žygdarbiais ir susižavėjimo vertais poelgiais. Biografinės knygos ir autobiografinės knygos – anaiptol ne sausa informacija; tai tikri gyvenimai, įtraukiančios istorijos, kupinos kvapą gniaužiančių nuotykių, jautrių akimirkų, gąsdinančių iššūkių ir gilių įžvalgų.

  Elias Canetti autobiografinėje knygoje „Fakelas ausyje“ skaitytojus sužavėjo unikalia asmenybe; knygoje „Paskutinė Sutino kelionė“ Ralph Dutli subtiliai tyrinėja Chaimo Sutino gyvenimo ir kūrybos paslaptis; Gražina Baikštytė apžvelgia vieno garsiausių Lietuvos kino režisierių gyvenimą knygoje „Šarūnas Bartas“, o Vladimiras Tarasovas su skaitytojais dalijasi savo mintimis ir patirtimi „Būgnininko dienoraščiuose“.

  Norime paminėti ir Igno Staškevičiaus pokalbių rinktines. Nors čia ir nepateikiamos žmonių biografijos (nei paties I. Staškevičiaus autobiografija), tačiau knygose orientuojamasi į pokalbius iš širdies, kuriuose prasprūsta ir viena kita biografinė detalė apie kiekvieną pašnekovą. Trumpai pristatydamas kažkuo savitą ir įdomų asmenį, I. Staškevičius ima kalbėtis su juo atvirai įvairiomis temomis: paliečia teatrą, muziką, leidybą, rašymą, mokslą, filosofiją, religiją ir kitas disciplinas, taip iš pašnekovų sulaukdamas pačių atviriausių ir jų pasaulėvoką atspindinčių atsakymų. Igno Staškevičiaus knygose „Laiko juosta jų žvilgsniais“, „Pasaulis jų akimis“ ir „Gyvenimas jų žodžiais“ galima susipažinti su daugybe skirtingų asmenybių.

  GROŽINĖ LITERATŪRA = IŠ DALIES BIOGRAFINĖS KNYGOS?

  Kartais grožinis kūrinys ne taip jau ir nutolsta nuo biografinės knygos. Pavyzdžiui, Arielos Lawhon romanas „Kodinis vardas – Helena“ paremtas tikra, nepaprastai jaudinančia Nensės Veik istorija. Vos tik atsivertę knygą išvysite portretinę Nensės nuotrauką – štai toji moteris, kovotoja, šnipė ir žmona viename asmenyje. Jos charizma užburia, nuotykiai pakeri, o keliauti drauge per jos gyvenimą yra garbė. Romano pabaigoje autorė skaitytojams praneša, kad tokia moteris išties egzistavo, pasidalina, kuo rėmėsi rašydama knygą ir kad didžioji dalis šio pasakojimo paremta tikrais faktais.

  Rašytojas V. S. Alexanderis rašo apie realiai egzistavusius asmenis, kurių žygdarbiams anksčiau nebuvo skirta dėmesio. V. S. Alexanderis nusprendė papasakoti jų gyvenimo istorijas. Istoriniame romane „Maisto ragautoja“ pristatoma moteris, priklausiusi grupelei žmonių, ragaudavusių fiurerio maistą, ar šis neužnuodytas. Kita jo knyga „Išdavikė“ supažindina mus su ne taip plačiai žinomu „Baltosios rožės“ pasipriešinimo judėjimu, o romaną „Karo merginos“ įkvėpė tikra trijų moterų kovos su naciais istorija.

  Ellie Midwood romaną „Aušvico smuikininkė“ Lietuvos skaitytojai pamėgo akimirksniu. Alma Rose, kurios gyvenimo istorija ir yra paremtas šis romanas, Aušvice atsidūrė 1943 m. liepą ir buvo paskirta į liūdnai pagarsėjusį eksperimentinį korpusą, kuriam vadovavo SS daktaras Claubergas. Smuikininkei perėjus į muzikos korpusą, orkestrą sudarė apie dvidešimt moterų. Kaip teigė išgyvenę liudininkai, dauguma jų nė nebuvo profesionalios muzikantės, galėjo groti tik vadinamąją Katzenmusik – kakofoniją. Helenos Spitzer teigimu, „jokiam dirigentui pasaulyje nebuvo tekusi sudėtingesnė užduotis: Almai buvo liepta sukurti kažką iš nieko“.

  Pirkti knygas internetu yra vienas iš maloniausių dalykų – geriausi ir naujausi bestseleriai pasieks Jus pigiau ir greičiau Jums patogiu būdu, o ir kaina bus vos ne žemiausia!