Moterų pokalbiai

 • Moterų pokalbiai

  Kaina 299 
  1199  Sutaupykite 900 
  Autorius.
  Miriam Toews
  Kodas
  9786094444579
  Leidykla
  Leidykla „Sofoklis“, UAB
  Leidimo metai
  2022
  Puslapių skaičius
  224
  Viršelio tipas
  Kietas
  Knygos aukštis
  21
  Knygos plotis
  14
  Kalba
  Lietuvių
  Originalus pavadinimas
  Women Talking
  Vertėjas
  Nijolė Regina Chijenienė
 • Knyga paremta tikrais įvykiais, nutikusiais Bolivijos Manitobos nausėdijoje 2005–2009 m.

  Išaiškėjus tiesai apie kraupius nusikaltimus prieš Moločnos nausėdijos moteris ir mergaites, aštuonios jos narės svarsto savo tolesnį likimą. Jų skriaudikai netrukus bus paleisti į laisvę, tad moterys per 48 valandas turi nuspręsti, ko imtis: nedaryti nieko, pasipriešinti ir kovoti arba palikti joms pažįstamą pasaulį ir pradėti naują gyvenimą kitur.

  Slapta susibėgdamos daržinėje, moterys kalbasi, geria kavą, traukia viena kitą per dantį, juokiasi, verkia ir vertina ateities galimybes. Užuot kaltinusios užpuolikus ar gilinusios į savo jausmus, jos pasineria į egzistencines temas. O savo pokalbius, būdamos neraštingos, paprašo protokoluoti nausėdijos mokytoją Augustą Epą.

  Pasitelkdama išmintį, ironiją ir kandų humorą, autorė ne tik praskleidžia uždangą į mitais apipintą menonitų bendruomenę, bet ir sukuria įtaigų pasakojimą apie moterų teisę pasirinkti savo likimą, apie žmogaus laisvę ir atsakomybę, kiekvieno mūsų prigimtyje tūnantį gėrio ir blogio pradą bei jų tarpusavio kovą.

  Miriam Toews (g. 1964) – Toronte gyvenanti kanadiečių autorė, gausybės literatūrinių apdovanojimų, įskaitant Governor General’s Award for Fiction ir The Atwood Gibson Writers‘ Trust Fiction Prize, laimėtoja. Rašytoja gimė Kanadoje, mažame menonitų miestelyje, ir ši patirtis atsispindi jos kūryboje.

  „Stulbinama, sukrečianti, jaudinanti knyga, paremta tikrais faktais, tarsi atklydusiais iš Tarnaitės pasakojimo.“ – Margaret Atwood @Twitter

  „Būtų gerai, jeigu tokie dalykai mūsų pasaulyje nevyktų ir niekas nerašytų apie tai knygų... Bet kol kas visa tai yra apie mus ir skirta mums, kad tamsoje įžvelgtume šviesą.“ – Vertėja Nijolė Regina Chijenienė

  Jokia kita pastaraisiais metais skaityta knyga taip ryškiai nebylojo apie dabartinį laikmetį ir kartu nė viena neatrodė tokia visuotinė. Įstabiosios Miriam Toews romanas – tikra graikų tragedija.“ – Lauren Groff, romano „Moiros ir furijos“ autorė.

  Dėkojame leidybą parėmusiai Lietuvos Kultūros tarybai.

  Knygos leidimą rėmė Canada Council for the Arts.

  Pokalbis su kūrinio autore. Kalbina – Dovilė Kuzminskaitė. ir rašytinis interviu.