Chirurgė

 • Chirurgė

  Autorius.
  Leslie Wolfe
  Kodas
  9786094445347
  Leidykla
  Leidykla „Sofoklis“, UAB
  Leidimo metai
  2023
  Puslapių skaičius
  320
  Viršelio tipas
  Kietas
  Knygos aukštis
  21
  Knygos plotis
  14
  Kalba
  Lietuvių
  Originalus pavadinimas
  The Surgeon
  Vertėjas
  Mantas Barcas
  Vidutinė kaina knygynuose
  17,99 Eur
 • Mano gyvenimas buvo tobulas. Turėjau viską. Sėkmingą karjerą, apie kurią svajojau nuo vaikystės. Nuostabų raudonų plytų namą, kur manęs laukė židinys, šiluma ir ramybė. Atsidavusį vyrą, kurio dangaus mėlynumo akys ir žavinga šypsena leisdavo pasijusti saugiai.

  Tačiau viskas sugriuvo akimirksniu.

  Kai pranešu mirties laiką, mano balsas nė nesuvirpa. Apstulbę bendradarbiai stovi aplink, jų sutrikusios akys susminga į mane. Operacinėje stoja tyla.
  Iki šios dienos dar nebuvau netekusi paciento.

  Chirurginėmis pirštinėmis aptemptos rankos dreba. Atsiremiu į sieną ir susmunku ant grindų, o krūtinėje beprotiškai trankosi širdis.

  Iki šios dienos dar nebuvau jautusi pacientui neapykantos.

  Bet ar atpažinusi jį turėjau kitą pasirinkimą?

  Ir ko būsiu priversta imtis, jei kas nors išsiaiškins tiesą?

  Amerikiečių rašytojos Leslie Wolfe (g. 1967) trileriai yra tapę bestseleriais ir pavergę milijonų skaitytojų širdis visame pasaulyje. Ji kuria nepamirštamų, stiprių ir sumanių moterų portretus, o jos kūriniai ne tik sužadina adrenaliną, yra kupini įtampos, bet ir pasižymi psichologinėmis įžvalgomis bei svarsto modernių technologijų aktualijas, taip suteikdami skaitytojams autentišką patirtį, peržengiančią trilerio žanro ribas.

  Vertėjo Manto Barco mintys apie knygą:

  JAV skaitytojams jau puikiai žinoma autorė Leslie Wolfe į Lietuvą veržiasi su vienu naujausių ir labiausiai intriguojančių savo kūrinių. Tai istorija apie susipynusius dviejų karjeros laiptais kopti nebijančių moterų likimus. Apie ambicijas, pavydą ir kerštą. Apie tai, koks trapus ir laikinas mūsų susikurtas gyvenimas, kuriam sugriauti pakanka vos vieno nenumatyto įvykio, vieno ne laiku pamatyto veido. Apie mūsų priimamus sprendimus ir kainą, kurią po to privalome sumokėti. Šiame siužeto posūkių kupiname pasakojime kiekvienas atras dalelę savęs: vieni atpažins iš kelio išklysti neleidžiantį sąžinės balsą, o kiti – tą vidinį kuždesį, kaskart skatinantį mus pateisinti savo nusižengimus.

  Versdamas šią knygą į lietuvių kalbą stebėjausi, kaip kruopščiai autorė aprašo kardiochirurgų darbą ir Čikagos teismų sistemos praktiką, nepraleisdama iš pirmo žvilgsnio visai nereikšmingų smulkmenų, kurios galiausiai padeda įtraukti skaitytoją į kūrinio veikėjų gyvenimą. Leslie Wolfe pati prisipažino, kad teko nemažai paplušėti, kol jautėsi išmananti tiek, kad apie tai galėtų pasakoti kitiems. Ir jos vargas atsipirko – aprašomi įvykiai tiek operacinėje, tiek Valstybinėje prokuratūroje įtraukia akimirksniu. Taigi, kviečiu visus kartu pasinerti į šią dviejų stiprių moterų ir jas suvedusių aplinkybių istoriją.