Tamsos medžiotojas

 • Tamsos medžiotojas

  Autorius.
  Donato Carrisi
  Kodas
  9786094445316
  Leidykla
  Leidykla „Sofoklis“, UAB
  Leidimo metai
  2023
  Puslapių skaičius
  384
  Viršelio tipas
  Kietas
  Knygos aukštis
  21
  Knygos plotis
  14
  Kalba
  Lietuvių
  Originalus pavadinimas
  Il cacciatore del buio
  Vertėjas
  Lina Gaučytė
  Vidutinė kaina knygynuose
  18,99 Eur
 • Vatikano soduose randama brutaliai nužudyta vienuolė. Įvykį tyrė Markusas, paskutinysis senosios penitenciarijos draugijos atstovas. Nors tyrimas truko ištisus metus, Markusas taip ir nerado siūlo galo.

  Po kurio laiko Romoje pasipila žiaurios žmogžudystės, o policija neturi nei įrodymų, nei menkiausio supratimo, kaip sučiupti žudiką. Prie bylos tyrimo prisijungia teismo fotografė Sandra Vega, vis dar kovojanti su savo pačios skaudžios praeities vaiduokliais.

  Tyrimas netikėtai dar kartą suveda Sandrą su Markusu. Jiedu netrukus pastebi, kad visas žmogžudystes sieja nerimą kelianti detalė. Deja, kaskart, kai jau mano užčiuopę siūlo galą, jis nuveda dar vienu klaidingu keliu. O prisikasusi iki paslaptingos psichiatrijos ligoninės ir velnio advokato, tyrėjų komanda supranta turėsianti pasitelkti visas išgales, kad įveiktų šias blogio žabangas.

  Donato Carrisi (g. 1973) studijavo teisės mokslus, specializavosi kriminologijos ir etologijos srityse, nuo 1999 m. dirba scenaristu, rašo detektyvus. „Tamsos medžiotojas“ – antroji serijos „Sielų teismas“ (2023) dalis.

  Vertėjos Linos Gaučytės mintys apie kūrinį:

  Su Donato Carrisi knygomis susipažinau gerokai anksčiau, nei su manimi susisiekusi leidykla pasiūlė versti Tamsos medžiotoją. Pati trilerius ir detektyvus skaitau gana retai ir paprastai tai vyksta tokiais gyvenimo momentais, kai reikia „atjungti“ mintis nuo kasdienių dalykų dėl susikaupusios įtampos ar pernelyg įtempto gyvenimo ritmo, nes tokio pobūdžio knygos turi savybę įtraukti skaitytoją taip, kad jis ar ji nebegalvoja apie nieką kitą, kol nepabaigia knygos. Vis dėlto nėra lengva rasti gerą šių žanrų autorių, nes, mano manymu, dažnai tokių knygų siužetas gali būti nuspėjamas, nelengva sugalvoti kažką naujo. Todėl atsitiktinai perskaičiusi pirmąją šios serijos knygą Sielų teismas likau nustebinta. Net panaršiau internete ir paieškojau informacijos, ar tikrai tai, ką autorius teigia, gali būti tiesa. Tai paskatino mane artimiau susipažinti ir su pačiu autoriumi, perskaityti daugiau jo knygų, pasidomėti, kuo rašytojas grindžia savo pasakojimus. Todėl, gavusi leidyklos pasiūlymą versti Tamsos medžiotoją, apsidžiaugiau ir sutikau imtis vertimo net neskaičiusi teksto. Vienintelį kartą per jau daugiau kaip dešimtmetį vertimo skaičiau ir verčiau vienu metu. Veiksmas įtraukiantis, sklandus pasakojimas tarsi ragina versti vis kitą puslapį, kaskart iki galo neatskleidžiamas paslapties šydas skatina spėlioti ir ieškoti atsakymų. Baigęs teisės studijas universitete, Donato Carrisi pasirinko kriminologijos ir elgesio mokslo specializaciją. Galbūt tai ir padeda autoriui taip tiksliai perteikti galimą žmogaus elgesį pačiose netikėčiausiose situacijose. Apima jausmas, kad autorius „skaito“ savo personažų, o tuo pačiu ir kiekvieno skaitytojo, mintis. Tamsos medžiotojas – ne išimtis. Rekomenduočiau šią knygą trilerių mėgėjams, bet taip pat ir tiems, kas tiesiog ruošiasi keliauti į Romą – perskaitę knygą pažvelgsite į miestą kitomis akimis.

  DELFI.LT kultūros žurnalistė Jūratė Žuolytė apžvelgia šią knygą.