Taip sukasi pasaulis nuostabus (su minimaliais defektais)

 • Taip sukasi pasaulis nuostabus (su minimaliais defektais)

  Autorius
  Colum McCann
  Leidykla
  Leidykla „Sofoklis“, UAB
  Leidimo metai
  2015
  Puslapių skaičius
  432
  Viršelio tipas
  Kietas
  Kalba
  Lietuvių
  Vertėjas
  Milda Baronaitė
 • 1974 m. rugpjūtis. Brėkštančioje vėlyvos vasaros aušroje nustebę Manhatano gyventojai stebeilijasi į bokštus dvynius... Ant lyno tarp dangoraižių šoka, bėga, straksi paslaptingas akrobatas.

  Tuo metu apačioje, purvinose patiltėse, metro tuneliuose, prabangiuose apartamentuose, verda žemiškesnis, bet ne mažiau jaudinantis gyvenimas. Gatvėje uždarbiaujančios prostitutės. Puolusias jų sielas globojantis dvasininkas. Motina, Vietnamo kare netekusi sūnaus. Programuotojai, žaidžiantys su vienais pirmųjų kompiuterių. Trisdešimt aštuonerių metų močiutė, besiverčianti prostitucija kartu su paaugle dukra. Skirtingi jų likimai susipina į vieną atradimų pilną istoriją apie ypatingą dieną, kai dangumi vaikščiojo vyras, o žmonės apačioje užvertę galvas ir sulaikę kvapą stebėjo „meninį amžiaus nusikaltimą“.

  Columas McCannas gimė 1965 m. Dubline, šiuo metu gyvena Niujorke. Jis yra vienas garsiausių šiuolaikinių rašytojų, grožinės literatūros ir kūrybinio rašymo dėstytojas, prestižinių premijų laureatas. C. McCanno kūriniai išversti į daugiau kaip trisdešimt kalbų.

  Romanas „Taip sukasi pasaulis nuostabus“ kritikų ir skaitytojų laikomas vienu reikšmingiausių, labiausiai autoriaus kūrybą atspindinčių kūrinių.

  -- 

  Interviu su autoriumi: „Knygą „Taip sukasi pasaulis nuostabus“ parašęs Columas McCannas: „Mes visi esame lyno akrobatai“ 

  --

  ATSILIEPIMAI

  „Ir iš tikrųjų šis romanas yra priežastis, kodėl mes skaitome romanus: jis meistriškai parašytas, kupinas ryškių, smulkių detalių, kurios neužgožia plataus pasakojimo audinio. Romano užmojis stulbina: jame net 11 pasakotojų, 11 požiūrio taškų, daugybė susipynusių likimų, žlugusių gyvenimų. Tačiau romanas neatrodo padrikas, nesuvaldomas ar išskydęs. Rašytojas žino, ką daro, visos detalės reikšmingos, visi likimo posūkiai pateisinami, visi atsitiktinumai paaiškinami ir veda prie kitų veikėjų. Kita vertus, jo struktūra nėra ir griežta, skaitant susidaro įspūdis, kad autorius rašė tekstą lengvai, kuo lengviausiai – o tai ir yra tikrosios meistrystės įrodymas.“ – Marius Burokas, LRT Klasikos laida „Ryto allegro“