Zigmundo Froido sesuo

 • Kraunamos nuotraukos
  400
  Autorius
  Goce Smilevski
  Leidykla
  Metodika
  Leidimo metai
  2013
  Viršelio tipas
  Kietas
  Knygos aukštis
  21,5
  Knygos plotis
  14,5
  Kalba
  Lietuvių
 • 1938 m. Viena. Mieste įsisiautėja naciai. Zigmundas Froidas, pasinaudodamas turimais ryšiais, gauna vizą, leidžiančią išvykti iš Austrijos, ir persikelia į Londoną. Kartu jis gali pasiimti ir artimuosius. Į sąrašą įtraukiamas Froido daktaras, tarnaitės, žmonos sesuo ir netgi šuniukas, tačiau jame vietos neatsiranda keturioms psichoanalizės tėvu tituluojamo neurologo seserims. Paliktos Vienoje jos patenka į kitą – į Terezino koncentracijos stovyklą ištremiamų žmonių – sąrašą.

  Romane žymaus makedonų autoriaus Goce Smilevski išmonė persipina su paties Zigmundo Froido gyvenimo faktais, o pasakotojo vaidmuo patikėtas vienai iš seserų – Adolfinai. Knygoje puikiai perteikiamas to meto Europos visuomenės paveikslas, atspindimos jos gyventojų nuotaikos ir baimės. Čia sutiksite ne tik Froidų giminę, bet ir Frydrichą Nyčę, Vincentą van Gogą bei Gustavą Klimtą.

  Goce Smilevski – vienas originaliausių šiuolaikinių Makedonijos rašytojų. 2003-iaisiais knyga „Conversation with Spinoza" pripažinta geriausiu metų romanu Makedonijoje. Tačiau tarptautinį pripažinimą autoriui pelnė būtent „Zigmundo Froido sesuo“ , nuo pasirodymo 2007-aisiais jau išversta į daugiau nei 30 pasaulio kalbų.

   

  Iš makedonų kalbos vertė: Laima Masytė