Tylios širdys

 • Tylios širdys

  Kaina 499 
  1199  Sutaupykite 700 
  Autorius.
  Gwen Florio
  Kodas
  9786094443275
  Leidykla
  Leidykla „Sofoklis“, UAB
  Leidimo metai
  2020
  Puslapių skaičius
  384
  Viršelio tipas
  Kietas
  Knygos aukštis
  21
  Knygos plotis
  14,8
  Kalba
  Lietuvių
  Originalus pavadinimas
  Silent Hearts
  Vertėjas
  Rasa Dirgėlė
 • Farida, jauna ir išsilavinusi pakistanietė, pratinasi prie naujo gyvenimo Pešavare. Neseniai ji buvo ištekinta už Gulo, įtakingo afganistaniečio sūnaus. Šis baiminasi, kad suvaldyti žmoną bus vienas vargas, kadangi ji gyvenusi Londone, todėl gali būti perėmusi svetimos kultūros įpročių – kas žino, gal ji net laiko save lygia vyrui. Netrukus po jų vedybų pasaulį sudrebina žinia apie 2001 metų rugsėjo 11-osios teroristinį išpuolį JAV. Farida su Gulo šeima traukiasi į Kabulą, kuriame uošvis jai numatęs vertėjos darbą amerikiečių organizacijoje – jis turi savų sumetimų.

  Tuo metu JAV profesorius Martinas Stoelneris su žmona Liva leidžiasi į humanitarinę misiją Afganistane. Čia moterų padėtis beviltiška – jos ne tik privalo slėptis po burkomis, bet ir susitaikyti, kai į namus parvedama antroji žmona, prisiimti atsakomybę, jei svetimas vyras priekabiauja, o už bausmę gali būti įkastos į žemę ir užmėtytos akmenimis. Martino ir Livos užduotis – padėti joms tapti mažiau priklausomoms nuo vyrų, gauti išsilavinimą ir galbūt netgi darbą. Kartu jie tai regi kaip galimybę – Martinas tikisi išgelbėti karjerą, o Liva – santuoką.

  Taip susikerta dviejų skirtingų kultūrų moterų keliai. Nors Afganistane apstu pavojų, tačiau beužsimezgantis ryšys teikia paguodos abiem moterims. Tik Liva nenumano, kad iš jos gautą informaciją apie amerikiečių veiklą Farida perduoda Gului, o šis – savo tėvui. Kabule tvyranti įtampa ir sutuoktinių veiksmai meta moterims iššūkių, apie kuriuos nė viena nebūtų pagalvojusi.

  „Tylios širdys“ – tai sodrus ir nepamirštamas romanas apie dvi skirtingas, tačiau ryžtingas moteris. Gwen Florio (g. 1955) – JAV žurnalistė ir rašytoja, aplankiusi tuziną šalių ir pasakojusi pasauliui apie konfliktus Afganistane, Irake ir Somalyje. Jos darbai – ir žurnalistiniai, ir grožiniai – pelnė daugybę apdovanojimų.