Tos valandos

 • Kraunamos nuotraukos
  550
  Į krepšelį 

  Michaelo Cunninghamo romanas „Tos valandos“ įvertintas Pulitzerio premija. Trys pasakojimai, trys moterys, trys likimai, siejami garsiojo Virdžinijos Vulf romano „Ponia Delovėj“.

  Autorius
  Michael Cunningham
  Leidykla
  Sofoklis
  Leidimo metai
  2015
  Puslapių skaičius
  224
  Viršelio tipas
  Kietas
  Kalba
  Lietuvių
 • Tai sudėtinga ir trapi trijų moterų jausmų, vidinių prieštaravimų, meilės, vilties ir nevilties istorija. Tai pasakojimas apie pastangas užčiuopti prasmę ir sugebėti gyventi. Kodėl jaunai, protingai ir talentingai, taip jautriai išgyvenančiai sielvartą, džiaugsmą ir svajojančiai būti kur nors kitur bei veikti ką kita moteriai tenka tokios paprastos ir iš esmės kvailos kasdienės pareigos? Kodėl taip graužia nepasitenkinimas savimi, vyru, šeima? Kodėl toks stiprus troškimas pabėgti nuo viso to, nors ir trumpam?..

  Trys pasakojimai, trys moterys, trys likimai, siejami garsiojo Virdžinijos Vulf romano „Ponia Delovėj“. Simboliškai paskutinę Virdžinijos Vulf gyvenimo dieną pradėtas pasakojimas krypsta prie šių dienų Niujorke gyvenančios Klarisos ir talentingo poeto, graužiamo nepagydomos ligos. 1923-iaisiais Virdžinija Vulf, biografiškai tiksliai ir labai tikroviškai atkurta knygoje, rašo apie ponią Delovėj, o 1949-aisiais Lora Braun skaito šį romaną ir iš paskutiniųjų stengiasi prisitaikyti prie idealios namų šeimininkės gyvenimo. Bet gal veikėjus sieja daugiau nei Virdžinijos Vulf knyga?..

  Michaelas Cunninghamas (g. 1952) vadinamas vienu talentingiausių savo kartos rašytojų. Jo romanai sulaukia kritikų ir skaitytojų dėmesio, o 1998 m. parašytos „Tos valandos“ įvertintos Pulitzerio premija.

  Antrasis leidimas

   

  Iš anglų k. vertė Gražvydas Kirvaitis.

  --

  Pokalbis apie knygą radijoje laidoje „Skaityti ar...“

  --

  ATSILIEPIMAI

  „Būna tokių valandų, kai skaitoma knyga suskamba taip, jog, atrodytų, čia ir dabar nieko gražesnio nėra. Ir tas grožis tiesiog smogia i paširdžius.“  – Tinklaraštis knyguziurkes.wordpress.com 

  „Šiame romane labiausiai patiko tai, kaip buvo aprašomas kiekvienas personažas, jo mintys, jausmai. Gražus rašymo stilius, taip ir norisi cituoti ištisus puslapius: nusirašinėdama patikusias mintis net pati sutrikau, kai norėta pasižymėti citata išsiplėtė vos ne per visą puslapį. Tiesiog vienas sakinys papildo kitą ir taip – iki skyrelio pabaigos. O skaitymas tampa kuo tikriausiu pojūčiu: ne tik norisi pajausti ką kiekviena veikėja jaučia, bet nejučia tai ir vyksta: susigyvenimas su jų jausmais, mintimis, samprotavimais.“  – Tinklaraštis perskaiciau.wordpress.com

  --

  Pagal šį romaną 2002 m. pastatytas filmas „Valandos“ pelnė „Oskaro“ apdovanojimą. Pagrindinius vaidmenis atliko Meryl Streep, Julianne Moore ir Nicole Kidman.