Tas keistas nutikimas šuniui naktį

 • Tas keistas nutikimas šuniui naktį

  Autorius
  Mark Haddon
  Leidykla
  Leidykla „Sofoklis“, UAB
  Leidimo metai
  2016
  Puslapių skaičius
  256
  Viršelio tipas
  Kietas
  Vertėjas
  Birutė Bersėnienė
 • Penkiolikmetis Kristoferis – labai neįprastas knygos pasakotojas. Skaitytojas tiki ir tuo pat metu negali juo patikėti. Kristoferiui patinka skaičiai, schemos ir formulės, jis domisi matematika ir svajoja tapti mokslininku. Bet jis neatpažįsta melo, nesupranta metaforų ir juokų. Berniukas nesuvokia emocijų ir nemėgsta būti liečiamas – visa tai lemia Aspergerio sindromas, bet pats pasakotojas atskleidžia savo pojūčius be medicininių terminų.

  Vieną vakarą Kristoferis kaimynės sode randa šake persmeigtą šunį. Kadangi jam patinka šunys ir detektyvai, berniukas nusprendžia išsiaiškinti, kas nutiko pudeliui. Taip prasideda drąsos ir išbandymų kupinas nuotykis.

  Itin originali ir nuoširdi knyga pasakoja apie visuomenę, žmones ir jų santykius. Tarp Kristoferio ir jo tėvų, tarp Kristoferio ir kiekvieno iš mūsų plyti paslaptinga bedugnė, nors pagrindinis veikėjas atrodo keistai artimas.

  „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“ britų rašytojui Markui Haddonui pelnė tarptautinę šlovę. Knyga sužavėjo milijonus skaitytojų visame pasaulyje, pagal ją statomi spektakliai, rašomi scenarijai televizijai, rengiamasi kurti filmą.

  Antrasis pataisytas leidimas. 

  ATSILIEPIMAI

  „Ar tai geras pasirinkimas artėjančioms vasaros atostogoms? Turiu jus įspėti, kad kelionėje šią knygą perskaitysite taip greitai ir būsite toks įsitraukęs į pasakojimą, kad gailėsites, jog su savimi pasiėmėte tik vieną knygą.“  Mažvydas Karalius, 15min.lt Recenzija

  „Susitapatinęs su tokiu neįprastu veikėju, patiri kažką daugiau negu paprastas skaitymo malonumas. <...> Knygą rekomenduoju. Ji persiskaitys greitai, tačiau išliks ilgam. Nes tai ne iš tų knygų, kurios pasimiršta.“ Tinklaraštis  „Knygų lentyna“