Tai, kas amžina

 • Tai, kas amžina

  Autorius.
  Lisa Scottoline
  Kodas
  9786094444845
  Leidykla
  Leidykla „Sofoklis“, UAB
  Leidimo metai
  2022
  Puslapių skaičius
  544
  Viršelio tipas
  Kietas
  Knygos aukštis
  21
  Knygos plotis
  14
  Kalba
  Lietuvių
  Originalus pavadinimas
  Eternal
  Vertėjas
  Augustė Čebelytė-Matulevičienė
 • Keletą dešimtmečių apimančiame romane pasakojama apie ištikimybę ir netektį, šeimą ir itališką virtuvę, meilę ir karą viename gražiausių pasaulio miestų pačiu tamsiausiu istorijos laikotarpiu.

  Nepaisant tarpusavio skirtumų, gimnazistai Elizabeta, Markas ir Sandras yra geriausi draugai. Daili Elizabeta svajoja tapti rašytoja, įžūlus ir atletiškas Markas yra profesionalaus dviratininko sūnus, o Sandras – žydas, augantis matematikos vunderkindas, tačiau trijulės draugystė išbandoma, kai abu vaikinai įsimyli Elizabetą ir ima varžytis, tikėdamiesi pavergti merginos širdį.

  Trijų jaunuolių draugystę sudrebina ne tik meilės trikampis, bet ir istorinės aplinkybės. 1938-aisiais fašistų lyderis Musolinis pradeda skelbti rasinius įstatymus ir tykus gyvenimas Romoje tampa vis baisesnis. Gimnazistai priversti akimirksniu suaugti: Elizabeta perima valdyti restoraną, Markas įsidarbina fašistų padėjėju, o Sandro svajones sugriauna valdžios įplieksta neapykanta žydams. Bėgant laikui viskam, ką trys jaunuoliai brangina – artimiesiems, namams ir jų draugystei, – kils pavojus, kokio nė vienas nebūtų įsivaizdavęs.

  Įsigalint antisemitizmui ir užgriuvus Antrajam pasauliniam karui, trijulė savo kailiu pajunta, kad Musolinis tebuvo pradžia. Į Romą įsiveržus naciams, su vietiniais žydais pradedama elgtis itin žiauriai, ir visa baigiasi siaubinga išdavyste. Šios sumaišties fone sprendžiasi susipynę Elizabetos, Marko ir Sandro bei jų šeimų likimai.

  Lisa Scottoline (g. 1955) – amerikiečių autorė, parašiusi daugiau nei 30 knygų. Jos kūriniai dažnai patenka į bestselerių sąrašus, įvertinami daugybe apdovanojimų, tarp kurių – dukart pelnytas prestižinis Edgar Awards.

  Knyga apžvelgiama „Žinių radijas“ laidoje „Renkuosi knygą“.