Sugautas šešėlis (su minimaliais defektais)

 • Kraunamos nuotraukos
  400
  500 Sutaupykite 100
  Į krepšelį 

  Kiekviena į šią knygą įtraukta istorija – tarsi akinantis poetiškos rašytojo vaizduotės, dramatiško požiūrio į pasaulį ir neabejotino meistriškumo blyksnis.

  Autorius
  Francis Scott Fitzgerald
  Leidykla
  Sofoklis
  Leidimo metai
  2015
  Puslapių skaičius
  208
  Viršelio tipas
  Kietas
  Knygos aukštis
  21
  Knygos plotis
  14
  Kalba
  Lietuvių
 • Tai labai paprasta, bet mes dažniausiai tai suvokiame tik praradę jaunystę, kai patirtis mums suteikia jau bevertės drąsos.

  Elegantiškasis F. Scottas Fitzgeraldas – vienas iš žymiausių amerikiečių „prarastosios kartos“ rašytojų, garsus ne tik romanais, bet ir apsakymais, gebėjęs geriausiai aprašyti savo kartą. O tai buvo džiazo amžius, kai gyvenimas atrodė lyg begalinis pokylis: naujos muzikos, naujų šokių, naujų madų ir gana laisvo elgesio era.

  Literatūros kritikai tvirtina, kad kaip tik apsakymai aiškiausiai atskleidžia F. S. Fitzgeraldo prozos žavesį. Kiekviena į šią knygą įtraukta istorija – tarsi akinantis poetiškos rašytojo vaizduotės, dramatiško požiūrio į pasaulį ir neabejotino meistriškumo blyksnis.
   

  Iš anglų kalbos vertė Daiva Daugirdienė.

  --

  Už adekvatų ir kūrybišką F. Scotto Fitzgeraldo apsakymų rinkinio „Sugautas šešėlis“ vertimą ir meistrišką stilistinės įvairovės perteikimą LR kultūros ministerija ir Lietuvių PEN centras Daivai Daugirdienei skyrė 2014 metų Vertėjo krėslą.

  Knyga „Sugautas šešėlis“ atrinkta į vertingiausių 2014 m. verstinės literatūros klasikos kūrinių įlgajį sąrašą.

  --

  ATSILIEPIMAI

  „Tai subtilios istorijos apie pašaukimą, geras manieras, kintančius socialinius ir gyvenimo vaidmenis, apie moters laisves ir vyro atsakomybes, galiausiai apie gyvenimo kūrybą. Skaitydama šią šviesią, puikiai į lietuvių kalbą išverstą knygą klausiau klasikinio džiazo. Patikėkite, tikrai verta ir rekomenduotina, lygiai kaip ir skaityti ramiai, iš lėto, po vieną apsakymą, įsivaizduojant herojų aplinką, išvaizdą bei manieras, pagaunant unikalią kūrinyje slypinčią gyvenimo briauną. Pažadu, trumpas filmas su subtiliomis art deco detalėmis jūsų vaizduotei –  garantuotas!“ – Jūratė Čerškutė, „L'officiel“ (2015 m. gegužė) 

  „Jau vien pačios kalbos užtenka tam, kad pajaustum skaitymo malonumą – poetiška, rafinuota, melancholiška ir elegantiška; šis pasakojimas įtraukia savo grožiu. Kartu šie apsakymai demonstruoja, kad autorius sugeba keliais grybštelėjimais užčiuopti esmę, o tai ir yra pagrindinis gerų apsakymų bruožas.“  – Audrius Ožalas, 15min.lt. Recenzija

  „Ši apsakymų rinktinė  – tikras malonumas skaitytojui. Jau nuo pirmų eilučių pajunti geros literatūros džiaugsmą.“ – Marius Burokas, „Intelligent life“ (2015 m. vasaris-kovas)

  „Apsakymai skaitomi lengvai – ir dėl preciziško vertėjos Daivos Daugirdienės darbo, ir dėl meistriškos Fitzgeraldo rankos.“ – Emilija Visockaitė, LRT klasikos laida „Ryto Allegro“