Piktulis

 • Piktulis

  Autorius.
  „Aprilkind“, Barbara van den Speulhof
  Kodas
  9786094732102
  Leidimo metai
  2021
  Puslapių skaičius
  32
  Viršelio tipas
  Kietas
  Vertėjas
  Indrė Dalia Klimkaitė
 • Ne! Ne! NE!!!

  Ta kvaila trobelė vis griūva, kad ir kaip mažasis trolis stengiasi. Obuoliai nekrinta nuo obels, o popieriniai laiveliai vienas po kito skęsta…

  Tai siutina mažąjį trolį. Labai siutina. Dabar jis – supykęs trolis. Piktulis!

  Netekę kantrybės draugai susikrauna daiktus ir išeina. Ar mažajam troliui pavyks juos susigrąžinti?

  Istorija sukurta pagal „Aprilkind“ sumanymą. 

  „Aprilkind“. Štefė ir Michaelis Gerharcai (Steffi ir Michael Gerharz) su trimis vaikais gyvena Troisdorfe prie Kelno. Jie kuria „Aprilkind“ prekių ženklu žymimas istorijas ir pliušinius žaisliukus, su kuriais žaidžia viso pasaulio vaikai. Mintis apie trolį Piktulį jiems atėjo į galvas tada, kai žvelgė į prie pusryčių stalo sėdinčią įtūžusią ir užsispyrusią jauniausią dukrelę piktai sukryžiuotomis rankomis. Paveikslėlių knygų seriją jie kuria drauge su Štefanu Prikenu ir Barbara van den Špoilhof.

  Štefanas Prikenas (Stephan Pricken). Pabandęs mokytis mašinų gamybos ir architektūros, vėliau pasinėrė į dailės mokymo pagrindinėje mokykloje studijas, o paskui baigė grafinį dizainą Miunsteryje. Šiandien jis čia gyvena ir dirba laisvai samdomu iliustruotoju. Sukurti mažąjį trolį ir jo pasaulį pagal jau esamą pliušinuką buvo neįprasta, bet įdomi užduotis. Štefanas ją puikiai atliko. Be to, augindamas sūnų Š. Prikenas irgi yra susidūręs su pykčio protrūkiais, todėl sukurti knygelę buvo svarbu ir prasminga.

  Barbara van den Špoilhof (Barbara van den Speulhof) rašo knygas vaikams, prodiusuoja jiems skirtas pjeses. Ji žino, kokiai daugybei šeimų yra svarbi pykčio tema. Mintis apie mažąjį trolį, negalintį suvaldyti pykčio, atėjo kaip tik laiku.