Penktasis aveniu: penktą valandą ryto

 • Penktasis aveniu: penktą valandą ryto

  Autorius
  Sam Wasson
  Leidykla
  Leidykla „Sofoklis“, UAB
  Leidimo metai
  2015
  Puslapių skaičius
  280
  Viršelio tipas
  Kietas
  Knygos aukštis
  21
  Knygos plotis
  14
  Kalba
  Lietuvių
  Vertėjas
  Milda Dyke
 • Kaip režisierius įkalbėjo Audrey vaidinti rizikingiausią tuo metu jos karjeroje vaidmenį? Kaip scenaristas apkvailino cenzorius? Kaip Hubertas de Givenchy sugebėjo tokią, regis, kupiną užuominų mažą juodą suknelę padaryti madą diktuojančiu modeliu? Ir pagaliau – gal svarbiausias klausimas – kaip Pusryčiai pas Tifanį privertė amerikietiškąją auditoriją patikėti, kad bloga mergaitė iš tiesų yra gera?

  Audrey Hepburn ir Pusryčiai pas Tifanį – tobulas derinys, padaręs milžinišką įtaką septintojo dešimtmečio visuomenei ir vis dar verčiantis žmones aikčioti, vos išgirdus šiuos žodžius.

  Knyga įtraukia it meistriškai parašytas romanas, kuris perkelia skaitytoją nuo scenarijaus peripetijų prie karų bei konfliktų filmavimo aikštelėje, kartu nepamiršdamas aptarti Audrey Hepburn išgarsėjimo, įtakos madai, Holivudo žavesio, seksualinės politikos bei naujos moralės sampratos. Pikantiškos detalės, išskirtinės asmenybių, tokių kaip Trumanas Capote, Edith Head ir Hubertas de Givenchy, biografijos nukelia į tuos laikus, kai apie seksualinę laisvę niekas garsiai nekalbėjo ir garsiojo Vudstoko dar reikėjo lukterėti. Trumanas Capote, ko gero, būtų sužavėtas.

  --

  ATSILIEPIMAI

  „Autorius nuosekliai ir šmaikščiai pasakoja istoriją, kaip gimė šis parodaksalus filmas, kaip buvo atrenkami ir įkalbinėjami aktoriai, paliesdamas viso to amžiaus aktualijas. Ir dar, knygos pabaigoje esančios išnašos - tikras lobynas!
  Knyga skirta Audrey Hepburn gerbėjams, filmo „Pusryčiai pas Tiffany" mėgėjams ir visiems kitiems! It skanus pyragaitis, kurį planuoji valgyti ilgai, pasimėgaudamas, tačiau po akimirkos matai tik trupinėlį savo lėkštėje.“ – Mados priešpiečiai