Paskutinis Mauro atodūsis (su minimaliais defektais)

 • Paskutinis Mauro atodūsis (su minimaliais defektais)

  Kaina 299
  499 Sutaupykite 2 
  Į krepšelį 
  Autorius
  Salman Rushdie
  Leidykla
  Leidykla „Sofoklis“, UAB
  Leidimo metai
  2015
  Puslapių skaičius
  464
  Viršelio tipas
  Kietas
  Kalba
  Lietuvių
  Vertėjas
  Laimantas Jonušys
 • Moraešas Zogoibis, vadinamas „Mauru“, prieskonių prekybos ir milijoninio verslo vienintelis vyriškos giminės paveldėtojas, pasakoja savo šeimos istoriją. Keturių kartų gyvenimas suaudžia į vieną audinį savižudybę ir žmogžudystę, aistrą ir neapykantą, meilę ir neištikimybę, religiją ir meną. Mauras – tikras Indijos simbolis – gimė per didelis ir sensta per greitai, dvigubai greičiau negu visi žmonės, kenčia nuo astmos ir turi didžiulę sužalotą dešinę ranką. Jo šeima, atsimetusi nuo religijos ir ėmusis verslo, susipriešina ir skyla tarsi šalis. Tyras gėris nejučia virsta blogiu, meilė skleidžiasi, kol yra nužudoma, o negailestinga prievarta pridengiama aukštinant meno grožį.

  S. Rushdie pasakoja modernios Indijos kūrimosi istoriją, o jo dėmesio centre – kultūrų priešprieša, religiniai nesutarimai, korupcija ir nusikaltimai. Rašytojo sukurti spalvingi personažai – tarsi tikri žmonės, priimantys gerus ar blogus sprendimus ir nulemiantys savo bei kitų gyvenimus.

  Salmanas Rushdie gimė 1947 m. Bombėjuje, ilgai gyveno Londone, šiuo metu – Niujorke. Jis yra vienas garsiausių šiuolaikinių rašytojų, apdovanotas daugybe premijų, tarp jų ir Bookerių Bookerio, įšventintas į riterius. Labiausiai autorių išgarsino romanas „Šėtoniškos eilės“ ir jį išleidus paskelbtas mirties nuosprendis.

  Antrasis pataisytas leidimas.

  --

  ATSILIEPIMAI

  „Paskutinis Mauro atodūsis“ – tai be jokios abejonės verta dėmesio knyga, kuri privalėtų būti šalia geriausių literatūros kūrinių.“  – Tinklaraštis sielamaistinga.blogspot.lt