Nušvitimo kelio etapai. Lamrimas

 • Kraunamos nuotraukos
  2600
  Į krepšelį 

  Lamrimo pagrindą sudaro trijų nuostatų – susirūpinimo kitu gyvenimu, samsaros atsižadėjimo ir nušvitimo siekio (bodhičitos) ugdymas.

  Autorius
  Džė Conkapa
  Leidykla
  Sofoklis
  Leidimo metai
  2019
  Puslapių skaičius
  480
  Viršelio tipas
  Kietas
  Knygos aukštis
  22
  Knygos plotis
  14,7
  Kalba
  Lietuvių
 • Džė Conkapa (1357–1419) – didis budizmo mokytojas, šiandien Tibete vyraujančios Dorybingosios tradicijos (Gelugo) pradininkas, kurio autoritetą pripažino ir kitos trys Tibeto budizmo tėkmės: Njingma, Sakja ir Kagju.
  Jis puikiai suderino egzoterinius sūtrų ir tantrų mokymus, o savo pagrindiniuose veikaluose – „Didžiajame nušvitimo kelio vadove“ (Lamrime) ir „Didžiajame mantrajanos kelio vadove“ (Nagrime) – išsamiai ir tiksliai nužymėjo tų kelių etapus, kuriais einant pasiekiama budhos būsena.


  Lamrimas yra skaitomas, studijuojamas ir praktikuojamas visų Tibeto budizmo sekėjų. Jo pagrindą sudaro trijų nuostatų – susirūpinimo kitu gyvenimu, samsaros atsižadėjimo ir nušvitimo siekio (bodhičitos) ugdymas. Jame taip pat aprašyta bodhisatvos tobulybių (paramitų) praktika. Daugiausia dėmesio skirta dviem paskutinėms paramitoms – meditacijai ir išminčiai, kurių esmė yra ramybės (proto nuraminimo) ir įžvalgos (tuštumos, nesavastingumo pažinimo) pratybos.

   

  Iš tibetiečių kalbos vertė Algirdas Kugevičius