Naujas būdas stiprinti sveikatą

 • Naujas būdas stiprinti sveikatą

  Kaina 199
  549 Sutaupykite 350
  Į krepšelį 
  Autorius
  Robynne Chutkan
  Kodas
  9786094442797
  Leidykla
  Leidykla „Sofoklis“, UAB
  Leidimo metai
  2019
  Puslapių skaičius
  384
  Viršelio tipas
  Minkštas
  Knygos aukštis
  21
  Knygos plotis
  14
  Kalba
  Lietuvių
  Originalus pavadinimas
  The Microbiome Solution
  Vertėjas
  Michailas Aizenas
 • Šiandien daugelis naudojame įvairius kūno šveitiklius, valome rankas dezinfekantais, šaliname iš namų bet kokius purvo pėdsakus, susirgę griebiamės antibiotikų, valgome chemikalais ir pesticidais apdorotą maistą, beveik nesusimąstydami, kaip tai veikia mūsų sveikatą. Viena žymiausių Amerikos gastroenterologių Robynne Chutkan atkreipia dėmesį, kad gyvendami superšvaros amžiuje dažniau sergame astma, alergijomis, autoimuninėmis ligomis, diabetu, vėžiu, širdies ligomis, mus vargina nerimas, nutukimas, dirgliosios žarnos sindromas ir tam didžiulės įtakos turi nykstanti mikrobų įvairovė organizmo viduje ir išorėje. Autorė, medicinos mokykloje tradiciškai mokyta naikinti mikrobus, šiandien dalijasi būdais, kaip juos atkurti, kad šie už mus kovotų su ligomis. Remdamasi pacientų istorijomis ir asmenine patirtimi, ji kelia išsivysčiusioms šalims aktualų klausimą – gal atėjo laikas truputį „sulaukėti“ ir iš naujo įvertinti mikrobų teikiamą naudą?

  Knygoje taip pat aptariama:

  - Kokį maistą valgyti, kad jis maitintų jūsų mikrobiomą, leistų sumažinti svorį ir jaustis žvaliau.
  - Kokie probiotikai ir kiti maisto papildai gali būti naudingi jūsų sveikatai.
  - Kaip rūpintis kūno ir namų švara nenaikinant mikrobų.
  - Kokių pasekmių gali turėti Cezario pjūvis ir kodėl svarbu kūdikius maitinti krūtimi.
  - Kokius mikrobus tausojančius metodus rinktis įprastoms ligoms, tokioms kaip spuogai, šlapimo takų infekcijos, lėtinės slogos, gydyti.
  - Kokius klausimus užduoti, kai gydytojas paskiria jums antibiotikų.
  - Kaip pasigaminti sveikus pusryčius, pietus ir vakarienę, taip pat natūralios sudėties kosmetikos ir namų priežiūros priemonių.

  Robynne Chutkan (g. 1962) – viena labiausiai pripažintų gastroenterologių Amerikoje, 2004 m. įkūrusi nuosavą kliniką, kurioje taikomos mitybos ir gyvensenos intervencijos. Pirmoji autorės knyga „Ideali organizmo būklė“ („Sofoklis“, 2014), analizuojanti žarnyno sutrikimus, sulaukė didžiulio skaitytojų susidomėjimo.