Knygininkė iš Dachau

 • Knygininkė iš Dachau

  Kaina 720 
  1439  Sutaupykite 719 
  Autorius.
  Shari J. Ryan
  Kodas
  9786094445569
  Leidykla
  Leidykla „Sofoklis“, UAB
  Leidimo metai
  2024
  Puslapių skaičius
  288
  Viršelio tipas
  Kietas
  Knygos aukštis
  21
  Knygos plotis
  14
  Kalba
  Lietuvių
  Originalus pavadinimas
  The Bookseller of Dachau
  Vertėjas
  Kristina Lukoševičė
  Vidutinė kaina knygynuose
  17,99 Eur
 • IŠANKSTINĖ PREKYBA. Knyga pasirodys nuo birželio 25 d. 

  Vokietija, 1939-ieji. Tik ant stogo mūsų niekas negali nugirsti. Kaimo žiburius praryja tamsa, o žvakės liepsna vos spragčioja. „Negalime leisti jiems viską iš tavęs pasiglemžti, – tariu. – Vienintelė išeitis – slėptis.“

  Kai Matildos vaikystės simpatija atsiduria pavojuje, ji nė kiek nesudvejojusi paslepia paauglį savo namų palėpėje. Saugo jį nuo tėvų ir visur šmirinėjančių nacių, paslapčia atneša maisto, o tarpusavy juodu bendrauja tik šnabždėdamiesi. Ištisus mėnesius jaunuoliai leidžia žvakių šviesoje, bet ar ilgai jiems pavyks išlaikyti šią paslaptį?

  Amerika, 2018-ieji. Greisė atplėšia garstyčių geltonumo voką ir ūmai pasijunta sukrėsta. Iš senelės, kurios nepažinojo, mergina paveldėjo knygyną mažame Dachau miestelyje Vokietijoje.

  Atvykusi apsidairyti, Greisė pasineria į išblukusių fotografijų ir ranka rašytų laiškų pasaulį. Pamažu jai prieš akis ima vertis moters, pašventusios savo gyvenimą, kad grąžintų Dachau kalinių daiktus artimiesiems, istoriją. Moters, kurią atplėšė nuo jos gyvenimo meilės, bet ji nė už ką neketino pasiduoti.
  Dėliodama širdį draskančios šeimos istorijos detales, Greisė išsiaiškina senų seniausiai praeity nugulusią paslaptį. Bet ar sužinojusi tiesą ji įstengs išlikti, kokia buvo iki šiolei?

  Istorinės grožinės literatūros autorę Shari J. Ryan rašyti įkvėpė senelių, išgyvenusių Holokaustą, prisiminimai. Rašytoja sako norinti pagarsinti tuos ypatingus pasakojimus, kad jie nenugrimztų užmarštin. Kitos skaitytojų pamėgtos autorės knygos: „Gydytojo dukra“ („Sofoklis“, 2023) ir „Pražuvusios dvynės“ („Sofoklis“, 2024).