Klounas Šalimaras

 • Klounas Šalimaras

  Autorius
  Salman Rushdie
  Leidykla
  Leidykla „Sofoklis“, UAB
  Leidimo metai
  2016
  Puslapių skaičius
  512
  Viršelio tipas
  Kietas
  Knygos aukštis
  21
  Knygos plotis
  14
  Kalba
  Lietuvių
  Vertėjas
  Danguolė Žalytė-Steiblienė
 • Ne tik žmogaus, bet ir pasaulio likimą lemia galinga aistra ir meilė. „Klounas Šalimaras“ – tai istorija apie nelaimingą meilę, apimančią visą pasaulį: nuo Kašmyro iki Kalifornijos, nuo Antrojo pasaulinio karo iki teroristų rengimo stovyklų šiais laikais.

  Hinduistė šokėja Bunji išteka už musulmono lyno akrobato, pasivadinusio klounu Šalimaru, ir visas kaimas gina jų meilę, nes Kašmyre nėra vietos religinei nesantaikai.

  Tačiau netrukus Kašmyre kyla konfliktas, regione įsisiautėja teroristai ir suvaldyti padėties atvyksta Amerikos ambasadorius Maksas Ofiulsas. Žavusis mergišius diplomatas pajunta nenugalimą aistrą Bunji. Šokėja palieka namus ir vyrą, kad taptų ambasadoriaus meiluže. Tyra klouno Šalimaro meilė virsta svilinančia neapykanta, o įžeistą savo garbę jis vertina labiau už santuokos įžadus, padorumą, būtinybę išsaugoti kultūrą, net patį gyvenimą. Ir klounas Šalimaras tampa žudiku.

  Danguolė Žalytė už sudėtingo originalo teksto ir sodrų, gyvą bei adekvatų indiškų realijų perteikimą romano „Klounas Šalimaras“ vertime pelnė Metų vertėjo krėslą.

  --

  Antrasis pataisytas leidimas.