Kauliukų žmogus

 • Kauliukų žmogus

  Autorius
  Luke Rhinehart
  Leidykla
  Leidykla „Sofoklis“, UAB
  Leidimo metai
  2016
  Puslapių skaičius
  512
  Viršelio tipas
  Kietas
  Vertėjas
  Vytautas Petrukaitis
 • Tai makabriškas romanas, kurio pagrindinis veikėjas, racionalus ir ambicingas psichoanalitikas, kamuojamas dvejonių, nerimo ir geismo, netikėtai atranda būdą išvengti rutinos, elgtis spontaniškai, vis kitaip praleisti dieną, vis labiau rizikuoti, vis labiau nutrinti ribą tarp žaidimo ir gyvenimo. Lukas leidžia spręsti kauliukams!
  Ridenant kauliukus pikantiška sumaištis vis stiprėja ir jam nebeužtenka pasirinkti pietų, muzikos ar kaklaraiščio. Kauliukas sprendžia, ar užmegzti romaną su draugo žmona, ar palikti mylimą šeimą, mesti darbą. Kai gyvenimas tampa valdomas vienintelio dievo – Atsitiktinumo, imama nepaisyti įprastų elgesio normų, keisti žmogaus prigimtį. Kompromiso nėra: privalu atsisakyti visko ir galėsi būti bet kuo.
  „Kauliukų žmogus“ vertinamas ir interpretuojamas itin skirtingai. Luke‘o Rhineharto sukurta sistema negali nežavėti, kauliukų ridentojų mastas vis didėja, kuriasi kauliukžmogių bendruomenės, rengiamos stovyklos. Vieni skaitytojai čia įžvelgs visuomenės moralės spragas, kiti gėrėsis žmogaus laisvės pojūčiu, pakilia nuotaika ir linksmybe.

  Antrasis pataisytas leidimas. 

  --

  ATSILIEPIMAI

  „Romanas patiks tiems, kurie mėgsta cinišką humorą, visuomenės absurdo temą, psichologinius kūrinius. <...>  Jei reikėtų šią knygą apibūdinti keliais žodžiais, sakyčiau, kad tai yra „žavingas būdas tapti bepročiu.“ Mažvydas Karalius, 15min.lt Recenzija