Įgytas optimizmas: kaip pakeisti savo mąstymą ir gyvenimą

 • Įgytas optimizmas: kaip pakeisti savo mąstymą ir gyvenimą

  Autorius.
  Dr. Martin E. P. Seligman
  Kodas
  9786094445279
  Leidykla
  Leidykla „Sofoklis“, UAB
  Leidimo metai
  2023
  Puslapių skaičius
  416
  Viršelio tipas
  Minkštas
  Knygos aukštis
  21
  Knygos plotis
  14
  Kalba
  Lietuvių
  Originalus pavadinimas
  Learned Optimism: How to Change Your Mind and Your Life
  Vertėjas
  Viktorija Uzėlaitė
  Vidutinė kaina knygynuose
  17,99 Eur
 • Tai nėra eilinis pagalbos sau gidas, žadantis išspręsti visas jūsų problemas. Jos autorius dr. Martinas Seligmanas, vadinamas pozityviosios psichologijos tėvu, duoda tik vieną pažadą – optimizmą galima išsiugdyti, ir ši knyga parodys, kaip to pasiekti.

  Dr. Martinas Seligmanas yra visame pasaulyje žinomas psichologas ir mokslininkas, įgyto bejėgiškumo specialistas ir vienas garsiausių motyvacijos ekspertų. Remdamasis daugiau nei dviejų dešimtmečių tyrinėjimais, šioje knygoje jis atskleidžia, kaip pozityvus požiūris gali pagerinti gyvenimo kokybę ir kaip kiekvienas mūsų galime išmokti kasdienybėje praktikuoti optimizmą.

  Knygos autoriaus teigimu, optimizmas yra išsiugdomas lygiai kaip bet koks kitas įgūdis. Jis pateikia daugybę paprastų metodų, kaip išsivaduoti nuo savęs nuvertinimo, konstruktyviau analizuoti savo elgesį ir užkirsti kelią negatyvioms mintims. Pasak autoriaus, laimė susideda iš trijų sudėtinių dalių: malonaus gyvenimo, naudingo gyvenimo ir prasmingo gyvenimo. Ši knyga jums parodys kelią į vieną, dvi ar visas tris laimės formas.

  Išvystytas optimizmas gali ne tik suteikti daugiau gerų emocijų, bet ir padėti daugiau pasiekti gyvenime, ištrūkti iš liūdesio gniaužtų, pagerinti sveikatą ir tapti laimingesniems. Ši knyga – išmintingas ir praktiškas vadovas, pateikiantis konkrečių pavyzdžių, kaip nuo ankstyvo amžiaus skatinti optimizmą, įveikti liūdesį, bejėgystę ir net depresiją, susidoroti su iššūkiais, kylančiais įvairiuose gyvenimo etapuose, mokykloje, darbe ir šeimoje.

  Martin E. P. Seligman (g. 1942) – filosofijos mokslų daktaras, Pensilvanijos universiteto psichologijos profesorius, buvęs Amerikos psichologijos asociacijos prezidentas, į šias pareigas išrinktas didžiausiu jos istorijoje balsų skaičiumi. Jis vadovauja Pensilvanijos universiteto Pozityviosios psichologijos centrui. Yra parašęs keliasdešimt knygų, tarp jų „Authentic Happiness“ ir „The Optimistic Child“. Daktaro Seligmano tyrimus remia Nacionalinis psichikos sveikatos institutas, Nacionalinis senėjimo institutas, Nacionalinis mokslų fondas, Švietimo ministerija, MacArthurų, Templetono ir Guggenheimo fondai.

  Vertėjos Viktorijos Uzėlaitės mintys apie kūrinį:

  Kaip žinome, žmogaus evoliucijoje pesimizmas buvo naudingesnis už optimizmą – išgyveno tie, kurie ruošėsi blogiausiam, kaupė atsargas blogiems laikams ir iš aplinkos nesitikėjo nieko gero

  Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje šis bruožas padeda toli gražu ne visada. Daktaras Martinas Seligmanas teigia, kad optimizmas suteikia daug pranašumų. Jei esi sportininkas optimistas, turi daugiau galimybių nugalėti varžybose. Prekybos agentai optimistai pasiekia kur kas geresnių rezultatų už kolegas pesimistus. Tas pats galioja kariuomenėje, politikoje, moksle.

  Autoriaus teigimu, optimistai yra sveikesni, jų gyvenimas laimingesnis ir, tikėtina, jie gyvena ilgiau.

  Gera žinia ta, kad optimizmo galima išmokti. Daktaras M. Seligmanas duoda konkrečias pamokas, kaip tai padaryti.

  Pesimizmas glaudžiai susijęs su įgytu bejėgiškumu ir depresija, tad ugdydamasis optimizmą žmogus vaduojasi iš šių bėdų.

  Knyga parašyta paprastai, aiškiai, vaizdingai ir įtaigiai. Linkiu malonaus skaitymo ir pasisemti kuo daugiau gyvenimo džiaugsmo. 

  Knyga apžvelgiama „Žinių radijas“ laidoje „Renkuosi knygą“.