Domertas. Lietuvos verslo legendos

 • Domertas. Lietuvos verslo legendos

  Autorius
  Ignas Staškevičius
  Kodas
  9786094441110
  Leidykla
  Leidykla „Sofoklis“, UAB
  Leidimo metai
  2013
  Viršelio tipas
  Kietas su aplanku
  Knygos aukštis
  21
  Knygos plotis
  14
  Kalba
  Lietuvių
 • Trečioji žymaus verslininko, mediko ir publicisto knyga – įdomus, labai savitas satyrinis pasakojimas, susidedantis iš šešių savarankiškų skyrių, kuriuos sąlygiškai galima vadinti grotesko novelėmis, sudarančiomis vientisą epinio pobūdžio kūrinį. Pasirinkta originali forma ir vingri meninė išmonė leidžia knygos autoriui puikiai atskleisti šaržuotas verslo pasaulio ryklių gyvenimo peripetijas tarsi iš vidaus, per kelių veikėjų – tarp jų ir pagrindinio, Domerto Didžkepurio – mąstymo prizmę.

  Tai daroma liečiant universaliąsias tiesas ir kritikuojant paprasčiausias žmonių ydas, hiperbolizuojant ar ironiškai šypsantis, teigiant arba neigiant, bet niekada – labai rūsčiai ar perdėm piktai. Smagu sekti rašytojo mintį ir kartu su herojais atsidurti Neries dugne ar prie Etnos ugnikalnio, gelbėtis nuo pagrobėjų ir sukčių, ypač kai tarp jų įsisuka vylingos švelniosios lyties atstovės. Tekstai prisodrinti netikėtų metaforų, asociatyvių sąsajų su mūsų gyvenimo dėsniais ar pavieniais reiškiniais, neretai ir detektyvinių elementų. Laki kūrėjo fantazija ir turtinga gyvenimo patirtis, gebėjimas jautriai ir psichologiškai tiksliai fiksuoti subtilius niuansus, pasitelkiant įvairias laiko ir vietos dimensijas, atveria plačią vaizdų panoramą, pateikia turtingą charakterinių veikėjų plejadą. 

  Laimė – tai „absoliučios visagalybės ir meilės derinys“, teigia knygos herojus D. D. Ar jis neklysta?.. Atsakymų skaitytojui reikėtų ieškoti knygos puslapiuose.