Vieno skersgatvio filosofija (su minimaliais defektais)

  • Vieno skersgatvio filosofija (su minimaliais defektais)

    Kaina 299 
    649  Sutaupykite 350 
    Kodas
    9786094441820
    Leidykla
    Leidykla „Sofoklis“, UAB
    Leidimo metai
    2016
    Puslapių skaičius
    160
    Viršelio tipas
    Kietas
    Knygos aukštis
    21
    Knygos plotis
    14
    Kalba
    Lietuvių
    Vertėjas
    Algirdas Kugevičius
  • ---------------

    Esame apgailėtini minties švaistymo čempionai.
    Neįsitrauk, bet ir – jokiu būdu – nesislėpk!
    Komunikacija – tai vieta, kurioje glūdi tiesos potencialas.
    Užuomina dar yra ir puiki atrankos priemonė.

    ALEKSANDR PIATIGORSKIJ

    ---------------

    Aleksandras Moisejevičius Piatigorskis (1929, Maskva – 2009, Londonas) – įžymus filosofas, religijotyrininkas, filosofinių ir budologinių monografijų, daugelio filosofinių straipsnių autorius, rašytojas, kūręs romanus bei esė.
    Andrejaus Belyj (Андрей Белый) premijos laureatas už romaną „Prisiminsi keistą žmogų...“ Populiaraus romano „Vieno skersgatvio filosofija“ autorius, Londono universiteto profesorius.
    Baigęs Maskvos valstybinio universiteto filosofijos fakultetą Aleksandras Moisejevičius išvažiavo į Stalingradą, kur dirbo istorijos mokytoju, o vėliau, grįžęs į Maskvą, – moksliniu bendradarbiu Mokslų akademijos Orientalistikos institute, iš kurio buvo išvytas už viešą savo pažiūrų skelbimą ir subordinacijos pažeidimą. 1974 metais, „padedant“ KGB, emigravo į Didžiąją Britaniją.

    Liudmila Piatigorskaja

    ---------------

    Ši A. M. Piatigorskio knyga yra filosofinio traktato ir grožinės prozos sintezė. Pagrindinis šios istorijos veikėjas N. I. Ardatovskis – realus žmogus, kaip ir kiti personažai bei įvykiai. Jis yra filosofas iš prigimties, pasirinkęs verslininko kelią.

    Pasakojime galima atsekti tris chronologinius ir topografinius sluoksnius: Maskvos skersgatvį ir pokalbius, vykusius pavojingos ketvirtojo dešimtmečio atmosferos fone, jau suaugusių veikėjų pašnekesius Lenino bibliotekos rūkomajame penktojo dešimtmečio pabaigoje ir, galiausiai, autoriaus ir N. I. Ardatovskio, netiesiogiai pažįstamų nuo vaikystės, pirmuosius susitikimus Londone aštuntojo dešimtmečio pabaigoje.

    Pasakojimo veikėjai mano, kad tikrojo filosofavimo sritis yra sąmonė, o ne kasdienis gyvenimas (sritis anapus sąmonės), ir kiekvienas savaip sprendžia problemą „filosofuoti ar gyventi?“

    ---------------

    Perskaitykite šią knygą.

    Ignas Staškevičius

    --